Úterý, 23 července, 2024

IQ test postřehu a rychlosti: Oprav roztrhanou mapu! Máš na to 20 vteřin. Většina to nedá!

Mohlo by vás zajímat

Nešikovný pirát zničil mapu. Udělal v ní díry. Pomůžeš mu ji složit, aby mohl najít cestu k pokladu? Úkol je jednoduchý. Zvládne ho i dítě. Váš problém je čas. Máte na to 20 sekund. Pokud to dáte v termínu, patříte mezi výjimečná dvě procenta lidí a můžete si gratulovat! Jste skvělí!

- Reklama -

Pro luštění tohoto kvízu je zapotřebí především tzv. induktivní myšlení, které je součástí verbálně-logické inteligence. Je důležité si všímat detailů, najít vztahy mezi různými prvky a dedukovat správná řešení.

Co je induktivní myšlení?

Jedná se o schopnost vnímat a analyzovat určité vzorce a souvislosti v datech a informacích a vyvozovat z nich obecné závěry. Na základě pozorování určitého počtu konkrétních situací a faktů odvozuje obecný závěr.

Induktivní myšlení se týká především levé hemisféry mozku, konkrétně čelního a temporálního laloku. To jsou oblasti zodpovědné za kognitivní funkce – paměť, pozornost, myšlení a řeč. Tyto oblasti mozku zpracovávají informace a pomáhají nám rozvíjet nové myšlenky a koncepce na základě předchozích zkušeností a pozorování.

Při induktivním myšlení se nejdříve shromažďují konkrétní poznatky a vjemy, analyzují se a následně se hledají souvislosti mezi nimi. Získané informace pak používáme k vytvoření obecných závěrů a hypotéz.

Induktivní myšlení je důležitým prvkem kreativity, protože nám umožňuje vidět vztahy mezi různými situacemi a nalézt nové řešení problémů. Je to proces, který se dá trénovat a rozvíjet.

Jak trénovat induktivní myšlení?

Pokud chcete trénovat své induktivní myšlení, existuje několik způsobů, jak na to.

Věnujte se rozmanitým úlohám, které vás nutí přemýšlet o vztazích. Můžete řešit hádanky, doplňovat vzorce, nebo se pokoušet najít společné rysy mezi různými objekty.

Dalším způsobem je aktivně pozorovat okolí a hledat souvislosti a „vzorce“ v každodenním životě. Můžete si všímat přírodních podobností nebo sledovat, jak se lidé chovají v různých situacích.

Skvělým tréninkem je četba a studium, které vás nutí vytvářet hypotézy a závěry. To je zejména užitečné v případě vědeckých a technických témat, které zaměstnávají myšlení intenzivněji, než např. četba beletrie nebo jiných lehčích žánrů.

POKUD CHCETE POCVIČIT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA TENTO S DOPLŇOVÁNÍ ROVNIC Z KOSTEK DOMINA.

Správné řešení kvízu najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -