Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test pro rychlé a bystré: Pokud najdeš správnou plástev do 20 vteřin, jsi borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás rychlý, zábavný úkol pro osvěžení mysli a procvičení vašich mozkových závitů. Není nijak složitý, ale budete potřebovat dávku logického uvažování, prostorovou orientaci a rychlost.

- Reklama -

Pokud kvíz dokážete vyřešit do dvaceti sekund, jste vážně dobří! Pokud ne, nezoufejte. Dopřejte si více času, na správné řešení určitě přijdete. Jde přece především o to, abyste se pobavili!

Na fialovém obrázku vidíte devět včelích pláství složených z černých a žlutých polí. Na obrázku vedle je přesný negativ jedné z možností. Tam, kde jsou žlutá pole, patří černá, a naopak. Správná je pouze jedna možnost. Jak rychle ji najdete? Připravte si hodinky a pusťte se do luštění. Čistou mysl a hodně štěstí při řešení!

Při řešení tohoto úkolu se v mozku odehrává řada komplexních procesů zahrnujících různé oblasti a součinnost mnoha neuronů. V počáteční fázi se aktivuje několik míst, které se podílejí na vnímání, pozornosti a vizuálním zpracování informací. Prvním krokem je percepce prostřednictvím zrakového systému.

Zrakový systém začíná „pročesávat“ obrázek a navstřebávat důležité informace, jako jsou barvy, tvary a vzory. Proces se odehrává v primární zrakové kůře v zadní části mozku. Odtud jsou informace předávány do dalších oblastí, které se zabývají rozpoznáváním vzorů a prostorovou orientací.

Během řešení úkolu se také aktivuje frontální kůra důležitá pro plánování, rozhodování a vykonávání akcí. Bez ní bychom jen stěží kontrolovali logické procesy naší mysli a udrželi pozornost. Frontální kůra je zodpovědná za vytváření strategie, jak úkol co nejlépe zvládnout a jak využít dostupné informace k nalezení správného řešení.

Při řešení tohoto typu úkolu je důležitá také paměť. Informace získané z obrázku jsou ukládány do krátkodobé paměti a porovnávány s informacemi uloženými v dlouhodobé paměti. To umožňuje identifikovat podobnosti a rozdíly mezi jednotlivými možnostmi a vybrat správnou variantu.

Další důležitou věci je prostortová orientace. Umožňuje človeku představit si, jak se různé části obrázku mohou skládat dohromady a jak se mohou vzájemně doplňovat. Při řešení tohoto úkolu je nutné provádět tzv. mentální rotaci, tj. přizpůsobení a otočení obrazu v mysli. Bez toho úkonu bychom správnou plástev nikdy nenašli.

Celý proces řešení logické hádanky je tedy velmi komplexní a zahrnuje spolupráci různých oblastí mozku. Kvíz je tedy nejen zábavným způsobem, jak si zkrátit dlouhou chvíli, ale i dobrým způsobem, jak procvičit a posílit různé mentální schopnosti, jako je logické uvažování, prostorové myšlení, paměť a pozornost.

Učíme se z chyb, které uděláme, a zdokonalujeme naše schopnosti řešit podobné problémy v budoucnu. Ačkoliv rychlost je v tomto konkrétním úkolu důležitým faktorem, je také nutné si uvědomit, že každý člověk pracuje vlastním tempem a má své vlastní silné a slabé stránky. Klíčem k úspěchu je trénink, trpělivost a vytrvalost.

Povedlo se vám úkol vyřešit do dvaceti vteřin? Pokud ano, můžete na sebe být pyšní. Pro kontrolu správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE PROCVIČIT MOZEK A POBAVIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU DOPORUČUJEME TENTO S PŘESOUVÁNÍM SIREK.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -