Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro bystré hlavy: Najdi správný kousek plástve. Máš na to 20 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavnou hru, která prověří váš postřeh, inteligenci a rychlost neuronových spojení. Do dvaceti vteřin se správného řešení dobere jen málokdo. Pokud se vám to nepovede, nic si z toho nedělejte a dopřejte si více času. Jedná se především o kvíz a cílem není se stresovat, ale pobavit se a pocítit radost ze hry.

- Reklama -

Princip je jednoduchý, pochopíte ho na první pohled bez složitého vysvětlování. Na obrázku vidíte včelí plástev, ze které část vypadla. Vaším úkolem je najít správný dílek, který přesně zapadne na prázdné místo.

Úkol vypadá zdánlivě jednoduše, ale pro váš mozek je to zapeklitá záležitost, při které musí zapojit řadu svých center a synchronizovat mnoho složitých funkcí. Možná vůbec netušíte, jak moc velkou dá práci tzv. mentální rotace, tj. otočení předmětu v mysli.

Mentální rotace je složitý proces vyžadující spolupráci několika různých center v mozku. Hlavní oblastí, která se aktivuje při mentální rotaci, je parietální kortex zodpovědný za zpracování prostorových informací.

Dále se zapojuje vizuální kortex – oblast mozku zpracovávající vizuální informace. Umožňuje rozpoznat, co vidíme, a zpracovat obrazy tak, abychom je mohli v mysli pootočit.

Výzkumy ukazují, že trénink mentální rotace zlepšuje prostorové myšlení a zvyšuje výkon v různých oblastech, jako jsou matematika, věda a inženýrství. Mentální rotace je schopnost, která se vyvíjí během života. Pravidelné cvičení pomáhá udržovat zdraví mozku a zlepšovat kognitivní výkon v pozdějším věku.

Tato hra nejen zábavným způsobem, jak si zkrátit volný čas, ale také výzvou pro vaše intelektuální schopnosti. Připravte si hodinky a pusťte se do luštění!

Tak co? Povedlo se? Pro kontrolu správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE DALŠÍ ÚKOL, ABYSTE MOHLIO ZNOVU POTRÉNOVAT VAŠE KOGNITIVNÍ FUNKCE, DOPORUČUJEME TENTO KVÍZ S KOSTKAMI DOMINA.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -