Pondělí, 22 července, 2024

Těžký IQ test pro logické mozky: Do minuty dá tyhle rovnice jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tato úloha je určena pro mimořádně matematicky nadané lidi. Obrázek před vámi je poměrně složitou rovnicí, nenechte se zmást dětskou grafikou. Vaším úkolem je doplnit do prázdných polí celá kladná čísla tak, aby vám součty a rozdíly přesně vyšly. Řešení existuje pouze jediné. Kdybyste si s kvízem neporadili, najdete ho na konci článku.

- Reklama -

Při řešení tohoto úkolu musí váš mozek vynaložit velkou míru abstrakce a logického myšlení. Matematicky nadaní lidé boudou ve velké výhodě. Minuta na doplnění všech polí je termín šibeniční a úkol vyřeší pouze mimořádně inteligentní jedinci!

Co se odehrává v mozku, když se snažíte vyřešit matematické rovnice? Kde se procesy odehrávají?

Frontální kůra je část mozku zodpovědná za rozhodovací procesy. Při řešení matematických rovnic se aktivuje a stává se klíčovou. Umožňuje nám přemýšlet o různých strategiích a přístupech k řešení problému. Parietální laloky se podílejí na vnímání prostoru, které v tomto případě také potřebujeme, protože se nejedná o klasické rovnice, ale prostorovou záležitost.

Co je matematická inteligence a jak se projevuje?

Matematická inteligence je schopnost řešit logické problémy a porozumět matematickým konceptům. Existuje mnoho způsobů, jak měřit matematickou inteligenci, včetně testů IQ a standardizovaných testů matematických schopností.

Vývoj matematické inteligence může být ovlivněn různými faktory, včetně genetických predispozic a prostředí, ve kterém jedinec vyrůstá. Někteří lidé jsou matematicky nadaní a u druhých jsou dominantní jiné druhy inteligence. Nicméně, každý jedinec může své matematické schopnosti rozvíjet a zlepšovat pomocí pravidelného tréninku a cvičení. Všichni lidé mají potenciál rozvíjet svou matematickou inteligenci, bez ohledu na vrozené schopnosti.

Je však důležité mít na paměti, že matematická inteligence není jediným faktorem úspěchu v životě a že každý jedinec má své vlastní silné stránky a talenty. Je tedy důležité neomezovat se pouze na matematiku a rozvíjet i další oblasti svého života.

Závěrem lze říci, že matematická inteligence je důležitou schopností, která umožňuje řešit matematické problémy a mít pozitivní vliv na mnoho oblastí života. Lidé s vysokou matematickou inteligencí mohou dosáhnout vynikajících úspěchů v akademické i profesní oblasti a každý má potenciál rozvíjet své matematické schopnosti pomocí tréninku a cvičení. Matematická inteligence je však jen jednou z mnoha schopností, které jsou důležité pro úspěch a štěstí v životě.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ ÚKOL A PROCVIČIT SI ZNOVU LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ, DOPORUČUJEME TUTO OBRÁZKOVOU ROVNICI. POZOR! JE JEŠTĚ O NĚCO TĚŠÍ NEŽ KVÍZ SE SKLENĚNOU KOSTKOU.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -