Sobota, 25 května, 2024

Bleskový IQ test pro nejchytřejší: Dáš dětskou hru do 20 vteřin? jestli ano, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zdánlivě snadný úkol, který je původně určen dětem. Když se do něj ale pustíte, zjistíte, že vůbec není tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Jde totiž o čas!

- Reklama -

Podaří se vám všechny dílky puzzle umístit zpět do předlohy do dvaceti vteřin? Pokud ano, můžete na sebe být právem pyšní. Patříte mezi necelá třI procenta lidí, a to znamená, že rychlost vašich mozkových reakcí je naprosto mimořádná! Gratulujeme!

Co se děje v mozku při skládání puzzle?

Skládání puzzle vyžaduje aktivaci obou hemisfér mozku. Pravá hemisféra je zodpovědná za vizuální vnímání a prostorové usuzování, zatímco levá hemisféra se stará o logické myšlení a strategické plánování. V našem mozku tak probíhá skutečná týmová práce!

Rychlost mozkových reakcí závisí na několika faktorech. Jedním z nich je efektivita neuronových spojení, tedy cest, po kterých informace putují. Tyto cesty se mohou zlepšovat s praxí a častým používáním – tzv. neuroplasticita. Čím vícekrát určitý úkol provedete, tím rychlejší a efektivnější se stane přenos informací mezi neurony.

Jedná se o velmi komplexní a dynamický systém, kde hlavní roli hrají tzv. neurotransmitery – chemické látky přenášející signály mezi neurony. Jsou-li přítomny v dostatečné míře zvyšují rychlost a efektivitu mozkových reakcí.

Rychlé mozkové reakce jsou užitečné pro lidi zabývající se činnostmi, které vyžadují rychlé rozhodování a koordinaci – sportovce, hráče počítačových her, letecké dispečery, chirurgy a řadu dalších profesí.

Každý kus puzzle, který přesunete na správné místo, je výsledkem složité sítě mozkových aktivit. A to nejen v oblasti rozpoznávání tvarů a barev, ale také v strategickém plánování a rozhodování.

Nejprve oči skenují různé dílky a posílají vizuální informace do mozku. Zde jsou vjemy zpracovány a porovnány. Poté, co váš mozek identifikuje odpovídající dílky, musíte koordinovat své fyzické pohyby, abyste dílky přesunuli na správné místo. Všechny tyto procesy vyžadují rychlé a efektivní neuronové spojení.

Kromě toho, skládání puzzle je také vynikajícím způsobem, jak posílit kognitivní schopnosti. Studie ukázaly, že zlepšuje paměť, zvyšuje kreativitu a zostřuje vizuálně-prostorové schopnosti.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED DE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -