Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro nejchytřejší: Dáš dětskou hru do 20 vteřin? jestli ano, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zdánlivě snadný úkol, který je původně určen dětem. Když se do něj ale pustíte, zjistíte, že vůbec není tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Jde totiž o čas!

- Reklama -

Podaří se vám všechny dílky puzzle umístit zpět do předlohy do dvaceti vteřin? Pokud ano, můžete na sebe být právem pyšní. Patříte mezi necelá třI procenta lidí, a to znamená, že rychlost vašich mozkových reakcí je naprosto mimořádná! Gratulujeme!

Co se děje v mozku při skládání puzzle?

Skládání puzzle vyžaduje aktivaci obou hemisfér mozku. Pravá hemisféra je zodpovědná za vizuální vnímání a prostorové usuzování, zatímco levá hemisféra se stará o logické myšlení a strategické plánování. V našem mozku tak probíhá skutečná týmová práce!

Rychlost mozkových reakcí závisí na několika faktorech. Jedním z nich je efektivita neuronových spojení, tedy cest, po kterých informace putují. Tyto cesty se mohou zlepšovat s praxí a častým používáním – tzv. neuroplasticita. Čím vícekrát určitý úkol provedete, tím rychlejší a efektivnější se stane přenos informací mezi neurony.

Jedná se o velmi komplexní a dynamický systém, kde hlavní roli hrají tzv. neurotransmitery – chemické látky přenášející signály mezi neurony. Jsou-li přítomny v dostatečné míře zvyšují rychlost a efektivitu mozkových reakcí.

Rychlé mozkové reakce jsou užitečné pro lidi zabývající se činnostmi, které vyžadují rychlé rozhodování a koordinaci – sportovce, hráče počítačových her, letecké dispečery, chirurgy a řadu dalších profesí.

Každý kus puzzle, který přesunete na správné místo, je výsledkem složité sítě mozkových aktivit. A to nejen v oblasti rozpoznávání tvarů a barev, ale také v strategickém plánování a rozhodování.

Nejprve oči skenují různé dílky a posílají vizuální informace do mozku. Zde jsou vjemy zpracovány a porovnány. Poté, co váš mozek identifikuje odpovídající dílky, musíte koordinovat své fyzické pohyby, abyste dílky přesunuli na správné místo. Všechny tyto procesy vyžadují rychlé a efektivní neuronové spojení.

Kromě toho, skládání puzzle je také vynikajícím způsobem, jak posílit kognitivní schopnosti. Studie ukázaly, že zlepšuje paměť, zvyšuje kreativitu a zostřuje vizuálně-prostorové schopnosti.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED DE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -