Úterý, 23 července, 2024

IQ hra pro bystré mozky: Do půl minuty najde správný dílek jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás nelehký úkol. Najdete z dvanácti možností správný chybějící dílek do skládačky? Není to jen tak! Pokud se vám to povede do půl minuty, jste skutečný mistr a můžete si gratulovat!

- Reklama -

Proč je skládání puzzle tak užitečné?

Skládání puzzle je činnost, která vyžaduje trpělivost, koncentraci, vyvinuté prostorové myšlení a dobrou paměť. Všechny tyto schopnosti jsou nutné pro fungování v běžném životě a skládáním puzzle je trénuje skvělým a příjemným způsobem.

Skládání puzzle především zlepšuje paměť, a to jak tvarovou, tak i prostorovou. Skládání puzzle nás nutí rozlišovat detaily a pamatovat si, jaký tvar a barvu dílku jsme právě viděli. Nuance bývají často velmi malé. Tento proces bystří krátkodobou i dlouhodobou paměť a cvičí mnoho dalších funkcí mozku.

Skládáním trénujeme vizuální a prostorové myšlení. K tomu, abychom si doplnili správný dílek do skládačky, musíme zapojit mnoho částí mozku. Tuto schopnost využijeme také při čtení map, orientaci v prostoru a řešení matematických problémů.

Skládání puzzle je také náročné na logické uvažování. K tomu, abychom dílek správně spojili, musíme vyvinout vysokou míru abstrakce. Rozvíjíme strategické myšlení a zlepšujeme schopnost řešit problémy.

V neposlední řadě je skládání puzzle užitečné na uvolnění stresu a zlepšení nálady. Je velmi relaxační a může pomoci snížit hladinu stresu a úzkosti.

Jak se puzzle vyrábí?

Výroba puzzle zahrnuje několik kroků:

Na začátku procesu stojí výtvarník nebo designér. Buď umělec tvoří návrh přímo na papír, nebo se používá počítačový software.

Poté, co je návrh hotov a schválen, přichází fáze tisku na papír nebo kartonový materiál. Standardně se používá digitální tiskárna, méně často litografie nebo jiné techniky.

Z kartonů se následně vyřezávají dílky většinou pomoci laserů, nebo speciálních forem s ostrými noži. Toto je náročná fáze, řezy musí být velmi přesné a čisté.

Hotový výrobek je potřeba zkontrolovat a zabalit. A je hotovo! Krabice s puzzle je připravena dostat se ke koncovému zákazníkovi.

CHCETE-LI POTRÁPIT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY DALŠÍM KVÍZEM, MŮŽETE SE PUSTIT DO BLUDIŠTĚ S MRAVENCI A MRAVENEČNÍKY.

NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení je dilek číslo 9.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -