Úterý, 23 července, 2024

IQ hra pro rychlé a chytré mozky: 99% lidí správné dílky do půl minuty nenajde!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný IQ kvíz založený na skládání puzzle. Na obrázku vidíte skládanku vrtulníku, ve které chybí tři dílky. Pod obrázkem máte na výběr z deseti alternativ. Vyberte správné. Máte na to půl minuty. 

- Reklama -

Proč skládat puzzle?

Na konci našeho snažení může být obraz se zajímavou strukturou, který zafixujete, zarámujete a ozdobíte jím stěny svého bytu. 

Skládání se může stát příjemnou společenskou záležitostí, u které se sejdete s rodinou a přátelil

Krom toho skládání puzzle trénuje mozek a rozvíjí užitečné dovednosti. 

Skládáním puzzle:

  1. Rozvíjíme motoriku a jemnou motoriku: Při skládání puzzle musíme koordinovat pohyb rukou, prstů a očí.
  2. Trénujeme paměť a kognitivní schopnosti: Musíme si pamatovat tvary a barvy jednotlivých dílků a zvažovat, jak se mají spojit do správného vzoru. Tento proces pomáhá trénovat paměť a zlepšuje kognitivní schopnosti jako jsou pozornost a koncentrace.
  3. Zlepšujeme prostorovou orientaci: Rozpoznávání tvarů a vzorů a jejich vzájemné propojování pomáhá zlepšit naši schopnost orientovat se v prostoru.
  4. Zvyšujeme vytrvalost: Skládání puzzle je systematická a zdlouhavá záležitost. Pomáhá rozvíjet trpělivost, protože musíme skládání věnovat čas a úsilí k dosažení cíle.
  5. Zlepšujeme vizuální a umělecké vnímání: Při skládání puzzle se zaměřujeme na vizuální detaily. Toto pomáhá rozvíjet naše umělecké vnímání a schopnost vizuálního rozpoznávání.

Celkově skládání puzzle je skvělou aktivitou, která nabízí mnoho výhod pro naši celkovou pohodu a rozvoj.

POKUBUD MÁTE POCIT, ŽE JSTE JEŠTĚ NEZAMĚSTNALI VAŠE MOZKOVÉ BUŇKY DOSTATEČNĚ, MŮŽETE ZKUSIT KVÍZ S HLEDÁNÍM ROZDÍLŮ. 

NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde: chybějící dílky mají číla 4, 7 a 12.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -