Sobota, 25 května, 2024

Najdi správný pohled na pyramidy! Tento logický IQ test do 20 vteřin nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme logickou výzvu pro chytré a bystré hlavy. Na obrázku vidíte seskupení čtyř různobarevných pyramid. Vaším úkolem je určit, která z šesti možností odpovídá vzoru.

- Reklama -

Strategie, jakou se správného řešení doberete, je na vás. Důležitý je výsledek. Pokud se vejdete s řešením do 20 vteřin, váš mozek je velmi výkonný a vaše prostorová orientace na velmi vysoké úrovni. Můžete si gratulovat. Jste vážně chytří!

Pokud se vám kvíz nepodaří kvíz rozlousknout v časovém limitu, nezoufejte. Klidně si dopřejte více času. Hlavním úkolem je především se pobavit a příjemně strávit čas.

Co se děje ve vašem mozku?

Procesy, které se váš musí váš mozek při řešení této zdánlivě jednoduché úlohy, jsou fascinující. K tomu, abyste se dobrali sparného výsledku, je třeba zkoordinovat mnoho procesů. Nejsložitější je asi mentální práce s 2D a 3D obrazy a jejich manipulace v prostoru. Co všechno se tedy musí stát, abyste kvíz vyřešili?

Začněme u prostorového vnímání. Když se podíváme na obrázek, naše oči zachytí různobarevné jehlany uspořádané ve skupině. Zrakové centrum v okcipitálním laloku zpracuje tyto prvotní informace a předává je do dalších částí mozku.

Důležitou roli hraje mozková kůra, konkrétně frontální lalok, který je spojený s našimi schopnostmi rozhodování a plánování. Zapojuje se do analýzy vzoru, barev a hledání případných shod a rozdílů mezi nimi.

Osoby s výraznými prostorovými schopnostmi a vyvinutým analytickým myšlením mají samozřejmě před ostatními při řešení našeho kvízu velkou výhodu. Dobře si všímají detailů, lépe rozlišují tvary a barvy, rychleji identifikují vzorce. Tyto osoby prokazují vyšší aktivitu v oblastech mozku spojených s vizuálním vnímáním, prostorovou orientací a analytickým myšlením. Většinou se jedná o genetickou záležitost, ale i mentální schopnosti se dají velmi dobře zdokonalovat pravidelným tréninkem.

Kromě toho je důležitá také rychlost zpracování informací. Vzhledem k tomu, že je úloha limitována časově na 20 vteřin, lidé s rychlejším myšlením a schopností rychle se rozhodovat jsou opět postaveni do velké výhody.

Nezanedbatelnou roli hraje i limbický systém, který je spojen s emocemi a motivací. Účastníci s větším zaujetím pro hru, a tudíž s vyšší motivací úkol vyřešit, lépe aktivují limbický systém, a tím získají i větší míru koncentrace. To podporuje schopnost soustředit se na úkol, minimalizovat rušivé vlivy ještě efektivněji pracovat s vizuálními podněty.

V neposlední řadě je důležitý také způsob, jakým dlouhodobě zaměstnáváte svůj mozek. Lidé s vyšším vzděláním a tréninkem v oblasti logiky a prostorového vnímání mají často rozvinutější oblasti spojené s těmito schopnostmi. Systematické cvičení pochopitelně vede ke zlepšení kognitivních funkcí a efektivnějšímu řešení podobných úloh.

Celkově lze říci, že vyřešení této logické úlohy vyžaduje součinnost různých mozkových center. Prostorové vnímání, vizuální analýza, analytické myšlení, rychlost zpracování informací, emocionální motivace a předchozí zkušenosti hrají důležitou roli při úspěšném vyřešení úkolu. Každý člověk má své individuální schopnosti a přístup. Pokud se vám nepovede správné řešení najít nebo si budete potřebovat ověřit, zda byla vaše úvaha správná, najdete ho zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE ZAMĚSTANT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO. JE MIMOŘÁDNĚ TĚZKÝ A ZALOŽENÝ NA ZCELA JINÉM TYPU LOGIKY. NE KAŽDÝ SI S NÍM PORADÍ. NEZVLÁDNOUT TOHLE TOZHODNĚ NENÍ OSTUDA. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -