Sobota, 25 května, 2024

IQ zkouška pro chytré hlavy: Jak rychle odhalíš správnou pyramidu? Do minuty to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Na obrázku vidíte trojbokou pyramidu. Každá stěna nese jiné symboly. Na šesti malých obrázcích najdete šablony, ze kterých by naše pyramida mohla být poskládána. Pět z nich je chybných, správná pouze jediná.

- Reklama -

Vaším úkolem je v co nejkratším čase najít správné řešení. Pokud se vejdete do minuty, můžete na sebe být pyšní! Rychlost vašeho uvažování a logika jsou mimořádné!

Luštění tohoto kvízu vyžaduje od hráče zapojení 3 základních složek inteligence: vizuálního vnímání, prostorové představivosti a logického uvažování.

Rozvoj vizuálního vnímání

Vizuálního vnímání je to nejdůležitější, co hráč bude při řešení pyramidového kvízu bude potřebovat. Musíte porovnat tvary a rozmístění symbolů na třech stranách pyramidy s šablonami, abychom našli shodu.

Čím lepší vizuální vnímání máte, tím lépe identifikujete objekty a rozlišujete detaily. To zase umožňuje rychlejší a přesnější řešení problémů. Tuto složku inteligence musí mít vysoce vyvinutou např. lékaři, aby mohli rozpoznat patologické změny na snímcích CT nebo MRI.

Luštění tohoto kvízu rozvíjí schopnost soustředit se, plánovat a řešit problémy. Tyto dovednosti jsou klíčové v manažerských oblastech, jako je například práce s informacemi, organizace času a úkolů a řízení projektů.

Prostorová představivost

Pyramidový kvíz trénuje prostorovou představivost a vizuální analýzy, což jsou důležité dovednosti v oborech jako architektura, strojírenství, design a věda.

Při těchto typech úkolů se rozvíjí především vizuální kortex – orgán zodpovědný za zpracování vizuálních informací, a frontální lalok zodpovědný za rozhodování, plánování a logické myšlení. Také se zapojuje paměťové centrum mozku, když hráči musí udržovat v paměti různé možnosti a porovnávat je.

Logické uvažování

Luštěním tohoto kvízu rozvíjíte logické uvažování. Musíte být schopni analyzovat informace a postupovat systematicky při hledání správné šablony. Musíte si usouvztažňovat jednotlivé prvky a systematickým postupem a správnou dedukcí dojít k správnému výsledku, v našem případě alezení správné předlohy.

Logické uvažování je důležitou dovedností v mnoha oborech, jako jsou matematika, programování a vůbec veškeré technické profese. Kromě toho se logické uvažování potřebujete v každodenním životě, při plánování rozpočtu, organizaci času nebo řešení vztahových problémů.

Luštění kvízů, jako je tento, procvičuje logické myšlení a trénuje mozek, aby byl schopen řešit složité úkoly rychleji a efektivněji. Zlepšení logického uvažování

POKUD CHCETE POCVIČIT MOZEK DALŠÍM ZÁBAVNÝM KVÍZEM, VYZKOUČEJTE TŘEBA DALŠÍ S PYRAMIDOU, ALE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -