Úterý, 23 července, 2024

Logická IQ výzva pro bystré mozky: Jaký pohled na pyramidu je spávný. 99% lidí to do minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný úkol. Na obrázku vidíte barevnou pyramidu. Vaším úkolem je najít správný pohled shora. Řešení je pouze jediné a Vy na něj máte pouhou minutu.

- Reklama -

Pokud rébus zvládnete vyřešit v časovém limitu, jste vážně dobří. Pokud ne, nezoufejte. I rychlost myšlení a intelektuální výkon v časové tísni se dá trénovat.

Co se děje ve vašem mozku při řešení tohoto úkolu?

Prvním krokem je správné vnímání a interpretace vizuálních informací. Primární zraková kůra v týlní části mozku zpracovává obraz pyramidy, který následně vyhodnocujeme na základě našich dosavadních zkušeností. Použijeme informace, které už máme zakódované v paměti: Pyramida je pravidelný čtyřboký jehlan.

Klíčovou součástí tohoto úkolu je schopnost mentální transformace objektů v prostoru. Parietální kůra, zejména pravá hemisféra, je zodpovědná za prostorové myšlení, čili díky ní otočíme objekt v mysli.

Podobně jako u jiných logických úkolů musíme použít kombinaci deduktivní a induktivní logiky. Induktivní logika nám umožňuje odvozovat obecné závěry z konkrétních pozorování, zatímco deduktivní logikou ověřujeme, zda jsou naše úvahy správné.

Mimořádně důležitá je paměť. Musíme v ní udržet konkrétní prvky a souvislosti mezi nimi. Tento proces je spojen s činností hippocampu a prefrontální kůry. Musíme se pekelně soustředit a zabránit rozptýlení. Koncentraci zajišťuje oblast řízená prefrontální kůrou.

Co pozitivního nám přinese luštění podobných kvízů v běžném životě?

Rozvoj kognitivních schopností: Plnění logických úkolů, jako je tento, nám pomáhá rozvíjet prostorové myšlení, deduktivní a induktivní logiku, paměť a pozornost. Zlepšuje mentální flexibilitu a schopnost řešit problémy v různých situacích.

Trénink mentální vytrvalosti a emoční regulace: Při řešení logických úkolů můžeme často narazit na obtíže a zádrhele. Práce na podobných úkolech nám pomáhá rozvíjet výdrž a kontrolu emocí, která je důležitá pro řešení problémů a zvládání stresu v každodenním životě.

Zlepšení vizuálního vnímání a zrakových dovedností: Pravidelné řešení logických úkolů, které zahrnují vizuální prvky, může posílit naše zrakové dovednosti a schopnost správně interpretovat vizuální informace.

Zvýšení kreativity: Logické úkoly nás nutí přemýšlet mimo zaběhnuté koleje a hledat netradiční řešení. Tímto způsobem rozvíjíme naši kreativitu a schopnost generovat inovativní myšlenky i v jiných oblastech života.

Podpora celoživotního učení: Pravidelné řešení logických úkolů nás učí přijímat nové výzvy a neustále se učit a rozvíjet naše dovednosti. Tento postoj může mít pozitivní dopad na naše profesní i osobní život, protože nás podněcuje k neustálému zlepšování a adaptaci.

Tak co? Poradili jste si s rébusem do minuty? Pokud ne, nezoufejte, správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE SE POCVIČIT NA DALŠÍM ÚKOLU. ZKUSTE TŘEBA TOTO ČÍSELNÉ BLUDIŠTĚ, KDE JSTE TAKÉ LIMITOVÁNI ČASEM.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -