Pondělí, 22 července, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Kolik stojí auto? Do minuty to spočítá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi obtížný test, který prověří vaši matematickou inteligenci a logiku. Nenechte se zmýlit obrázky autíček a domečků. Tenhle kvíz není pro děti a i mnohý dospělák s ním bude mít problém.

- Reklama -

Jistě jste pochopili, že se jedná o rovnice o čtyřech neznámých. Hlavním vodítkem vám je, že součet auta, kola a domku se rovná 9000. Vaším úkolem je zjistit, jaká číselná hodnota se skrývá pod symbolem auta. Jedná se ale jen o kontrolní otázku. K tomu, abyste došli k správnému řešení, musíte dopočítat čísla pro všechny symboly. Kdybyste si náhodou s kvízem neporadili, správné řešení najdete na konci článku.

Co všechno musí mozek zvládnout, abyste se dobrali správného řešení?

Na samém začátku je nutné správně identifikovat obrázky. O tom se stará část mozku nazývaná occipitální lalok. Je zodpovědná za zpracování informací, které přicházejí do mozku skrz oční nerv. Z occipiálního laloku se informace přesunou dále, rozloží na „atomy“ a dále zpracovávají.

Dále potřebujete matematickou logiku a schopnost rozpoznávat vzory. Tyto procesy se odehrávají v parietálním laloku – oblasti mozku je důležité pro zpracování informací o číslech, prostoru a vzorcích. Při přemýšlení nad rovnicemi parietální lalok pomáhá rozpoznat matematické vztahy mezi symboly.

Nakonec je potřeba rozhodovat a plánovat řešení. Za tuto schopnost odpovídá frontální lalok, který hraje klíčovou roli v našem veškerém uvažování i v běžném životě, kdy je potřeba najít východisko z jakékoli situace.

Je fascinující, jak jsou všechny tyto procesy propojeny. Lidé, kteří mají dobře vyvinuté tyto mozkové části, často excelují v matematice, vědě a dalších disciplínách vyžadujících kritické myšlení. Z velké části se jedná o geneticky podmíněnou záležitost. Inteligenci, včetně matematické, dědíte po předcích. Nicméně, stoprocentně platí, že IQ je jen číslo. Pílí a tréningem je možné dosáhnout nadprůměrných výsledků, i když vaše zděděné dispozice mohou být třeba jen průměrné.

Systematickým tréningem můžete zlepšit i další kognitivní schopnosti, jako je soustředění a paměť, a také emoční regulaci. To vše vás může udělat efektivnějším a úspěšnějším v mnoha oblastech života.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD JEŠTŠ NEMÁTE DOST A CHCETE SE VRHNOUT NA DALŠÍ ROVNICI, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TUTO. JE O NĚCO SLOŽITĚJŠÍ, PROTOŽE V NÍ NENAJDETE „BERLIČKU“ V PODOBĚ ČÍSLA. SKLÁDÁ SE POUZE ZE SAMÝCH OBRÁZKŮ.

NAJDETE JI ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -