Čtvrtek, 13 června, 2024

Matematický IQ test pro nejchytřejší: Dosadíš spráná čísla za symboly oblečení. Tohle dá málokodo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz s vysokou úrovní obtížnosti. Na obrázku je zobrazeno šest rovnic, které jsou tvořeny pěti symboly (čepice, rukavice, šála, kozačky a tenisky). Každý z těchto symbolů představuje jedno kladné celé číslo. Vaším úkolem je za symboly dosadit konkrétní číselné hodnoty.

- Reklama -

Během řešení tohoto kvízu budete používat pouze jednu základní matematické operaci, a to sčítání. Přesto se jedná o velmi náročný úkol, protože ani v jedné z rovnic není vodítko v podobě konkrétního čísla. Budete si muset poradit bez toho. Jednu malou nápovědu vám přeci jen dáme. Žádné z hledaných čísel nepřesahuje hodnotu 10. Správné řešení najdete na konci článku.

Pokud se vám podaří úlohu vyřešit v časovém limitu jedné minuty, můžete se považovat za mimořádně inteligentního a matematicky nadaného jedince. Většina lidí se s tímto úkolem nevypořádá.

Co je to matematická inteligence a kdo má dobré předpoklady kvíz vyřešit?

Matematickou inteligenci lze stručně definovat jako schopnost abstraktně uvažovat, porozumět matematickým konceptům a efektivně pracovat s čísly. V mozku jsou logické procesy lokalizovány v několika místech.

Klíčový je prefrontální kortex v přední části mozku. Tato oblast je zodpovědná za řízení pozornosti, plánování, rozhodování a kognitivní kontrolu. Prefrontální kortex se aktivuje, aby integroval informace z různých částí.

Další důležitou oblastí je parietální kortex v horní části mozku. Spravuje specializované funkce, jako je prostorové vnímání a matematické výpočty. Parietální kortex je klíčovým hráčem při řešení matematických problémů, protože umožňuje vytvořit mentální reprezentace čísel a symbolů.

Hippocampus je důležitý pro paměť a při ukládání informací. Matematika vyžaduje schopnost udržet si v paměti různá fakta a pravidla.

V průběhu historie existovala řada geniálních matematiků, například Albert Einstein, Carl Friedrich Gauss nebo John Nash. Většina lidí se ale nachází v rozmezí průměrné inteligence, což znamená, že jsou schopni řešit základní matematické problémy a porozumět jednoduchým logickým konceptům.

Je důležité si uvědomit, že s dostatečným tréninkem a vzděláním se může matematická inteligence zlepšit. Logická inteligence se může lišit od celkového IQ, a proto existují lidé s vysokým IQ, kteří nejsou matematicky nadaní, a naopak lidé s nižším IQ, kteří jsou matematicky velmi zruční.

Standardizované testy jsou jedním z nejčastějších způsobů měření matematické inteligence. Skládají se z řady úloh a prověřují schopnost řešit matematické problémy různé obtížnosti. Mezi nejznámější testy patří Wechslerovy testy – používají se pro celkové hodnocení intelektuálních schopností, a Ravenovy progresivní matice, které testují abstraktní myšlení a logické deduktivní schopnosti.

A jak dopadlo řešení těchto náročných rovnic? Pokud se vám nepodařilo je vyřešit, nezoufejte. Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

Můžete si projít úlohu ještě jednou a nyní by již mělo být vše jasnější.

CHCETE-LI SE PUSTIT DO DALŠÍHO ÚKOLU DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO. JEDNÁ SE TAKÉ O ROVNICE, ALE JE O NĚCO MÉNĚ NÁROČNÝ

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -