Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ test pro náročné: Jestli doplníš čísla do rovnice do půl minuty, jsi matematický génius!

Mohlo by vás zajímat

Nenechte se zmýlit tím, že rovnice vypadá na první pohled poněkud dětsky. Přestože při jejím řešení budete operovat s nízkým čísly v řádu jednotek, jednoduchá není. Musí vám totiž vyjít nejen v horizontálním, ale také vertikálním směru. Dopředu si řekněme, že tento rébus není pro lidi s nízkou logickou a matematickou inteligenci.

- Reklama -

Pokud se při řešení nevejdete do půl minuty, nezoufejte, klidně si dopřejte více času nebo se k rébusu vraťte později. I logická inteligence se dá dobře cvičit a uvidíte, že když budete podobné úkoly provádět na denní bázi, zjistíte, že vaše matematické schopnosti se prohlubují, řešení podobných hádanek vám jde stále lépe a snažení se propisuje i do běžného každodenního života.

Co je potřeba k luštění rovnic?

Luštění rovnic zapojuje logickou a matematickou inteligenci. Matematická inteligence zahrnuje schopnost pracovat s čísly, vypočítat správné řešení a porovnat výsledky. Osoby s vysokou matematickou inteligencí si rychle si osvojují matematické koncepty a vytváření vlastní schémata řešení.

Matematická inteligence se projevuje především tak, že jedinec dokáže rozlišovat a kategorizovat čísla, rozumí geometrii a pracuje s abstraktními koncepty.

Matematická inteligence funguje prostřednictvím neuronálních spojení v mozku. Jedinci s vysokou matematickou inteligencí mají lépe vyvinuté oblasti v přední části mozkové kůry, konkrétně frontální a parietální. Tyto oblasti mozku jsou důležité ke koordinaci různých funkcí mozku, jako je pozornost, paměť a rozpoznávání vzorců.

Logická inteligence je klíčová pro úspěšné řešení problémů v mnoha oblastech, včetně matematiky, vědy, inženýrství, filozofie, informatiky a dalších. Lidé s vysokou logickou inteligencí lépe rozpoznávají chyby i v běžném životě.

Nezapomínejme však že inteligence je komplexní záležitost. Matematické a logické uvažování jsou pouze jednou ze součástí. Existuje velká skupina lidí, kteří jsou nadaní například humanitně nebo umělecky. I když mají problémy s logickým uvažováním, mohou vynikat v jiných oblastech a oborech a neznamená to, že jsou hloupí. Navíc logika, ostatně jako téměř všechno, se dá trénovat a učit.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ POTRÉNOVAT MOZEK, ZKUSTE TŘEBA TENTO ZÁBAVNÝ ÚKOL SE TŘEMI MRAVENEČNÍKY.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -