Sobota, 25 května, 2024

IQ test pro chytré a rychlé: Spočítej, kolik stojí jednotlivé druhy jídla. Máš na to minutu!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logický IQ test, který v časovém limitu jedné minuty zvládnou jen ti nejlepší. Nenechte se zmýlit dětskými obrázky. Ve skutečnosti se jedná o poměrně složité rovnice. Pod každým obrázkem jídla se skrývá jedno celé kladné číslo od jedničky do devítky. Vaším úkolem je dopočítat, jakou nesou konkrétní symboly hodnotu.

- Reklama -

Lidé s vyvinutou logickou inteligencí nebo ti, kteří pracují s čísly a číselnými operacemi, budou samozřejmě ve výhodě. Pokud se vám nepodaří rébus rozlousknout do minuty, nezoufejte a dopřejte si více času. Klidně si vezměte k ruce tužku a papír. Při troše snahy se správného výsledku jistě doberete. Pokud byste přeci jen tápali, správné řešení najdete na konci článku.

Rozluštění našich rovnic bude muset váš mozek podniknout několik poměrně složitých kroků. V prvním musíte identifikovat, že se jedná o matematickou úlohu. Bez toho se nehnete. To zajistí část mozku nazývaná prefrontální kortex, který je zodpovědný za řešení problémů a rozhodování.

Následně musíte rozpoznat symboly a přiřadit jim číselné hodnoty. To vyžaduje paměť a schopnost identifikace vzorců. Paměťové funkce jsou spojeny s hipokampem, částí mozku, která zajišťuje jak krátkodobé, tak i dlouhodobé uchovávání informací.

Poté je třeba provést matematické operace, jakými jsou sčítání, odčítání, násobení nebo dělení, v našem případě to bude především sčítání a odčítání. Proces se odehrává v oblasti zvané parietální lalok.

Zároveň musíte udržovat pozornost a koncentraci, což je funkce spojená s částí mozku nazývanou retikulární formace.

Lidé s dobrým logickým uvažováním a matematickými schopnostmi mají často vyšší schopnost rychlého a přesného zpracování informací. Mohou mít také dobrou pracovní paměť, což je schopnost držet informace v mysli a manipulovat s nimi.

Logické myšlení a matematické dovednosti lze trénovat. To je možné díky tzv. neuroplasticitě, což je jeho schopnost se měnit a adaptovat na základě zkušeností. Trénink může zahrnovat řešení hádanek, matematických problémů nebo hraní logických her.

Trénink logického myšlení je užitečný nejen pro matematiku. Pomáhá také v každodenním životě při rozhodování, plánování a jakémkoli řešení problémů.

Správné řešení je zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ PODOBNÝ ÚKOL A JEŠTĚ TROCHIU ZAMĚSTNAT VÁŠ MOZEK, DOPORUČUJEME TŘEBA TUTO ÚLOHU SE SKLÁDÁNÍM KRABICE. KROM LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ DOBROU PROSTOROVOU ORIENTACI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -