Pondělí, 15 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Spočítej, jakou hodnotu má konvice. Máš na to minutu!

Mohlo by vás zajímat

Toto je velmi náročný úkol. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou a obrázkem přihlouplé hospodyňky! Ve skutečnosti se jedná o klasické rovnice o pěti neznámých. Pod každým druhem nádobí se skrývá jedno celé kladné číslo.

- Reklama -

Vaším úkolem je dopočítat, jakou hodnotu má konvička. Berte to pouze jako kontrolní otázku. K tomu, abyste to zjistili, budete muset stejně spočítat hodnotu všech druhů nádobí. Vodítkem vám bude první rovnice, kde součet všech pěti symbolů tvoří číslo 50. Pokud byste si s úkolem náhodou neporadili, správné řešení najdete na konci článku.

Jaké funkce musí mozek zapojit a co všechno proběhne, abyste rovnici vyřešili?

Když se podíváme na funkce mozku, které se při řešení matematických úloh zapojují, identifikujeme několik důležitých oblastí. V předním laloku, konkrétně v dorsolaterální prefrontální kůře a přední části mozkového pláště, se nacházejí orgány spojené s logickým a analytickým myšlením. Jsou zodpovědné za manipulaci s informacemi, paměťové procesy, vnímání čísel a provádění matematických operací.

Lidé s dobrou schopností řešit matematické úlohy mají více vyvinuté tyto oblasti mozku a jsou schopni efektivněji pracovat s čísly a logickými operacemi. Rychleji rozpoznávají vzorce a vztahy mezi čísly.

Matematickými génii jsou označováni jedinci s mimořádnými logickými a kombinačními schopnostmi a přirozeným nadáním pro matematiku. Obvykle mají výjimečnou schopnost abstraktního myšlení, která jim umožňuje vnímat matematické koncepty na vyšší úrovni. Jsou schopni objevovat nové matematické teorie, nalézat složité vzorce a vytvářet inovativní řešení matematických problémů.

V populaci jsou jich cca 2 %. Často excelují v algebře, geometrii, analýze a teorii čísel. Jejich schopnost přemýšlet abstraktně a logicky umožňuje aplikovat matematiku na širokou škálu problémů ve vědě, technologii, ekonomii a dalších oborech. Matematický génius není pouze o vrozených schopnostech, ale také o práci, cvičení a hlubokém porozumění matematickým konceptům. Nadaní lidé obvykle věnují hodně času studiu matematiky, řešení úloh a rozšiřování svých znalostí. Přirozený talent je dar, ale je nutné ho rozvíjet a neustále zdokonalovat.

Správné řešení je:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE PROCVIČIT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, MŮŽETE SE PUSTIT DO DALŠÍCH PODOBNÝCH ROVNIC. TADY BUDETE DOPOČÍTÁVAT SYMBOLY PERNÍČKŮ.

ÚKOL NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -