Pondělí, 22 července, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Spočítej, jakou hodnotu má konvice. Máš na to minutu!

Mohlo by vás zajímat

Toto je velmi náročný úkol. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou a obrázkem přihlouplé hospodyňky! Ve skutečnosti se jedná o klasické rovnice o pěti neznámých. Pod každým druhem nádobí se skrývá jedno celé kladné číslo.

- Reklama -

Vaším úkolem je dopočítat, jakou hodnotu má konvička. Berte to pouze jako kontrolní otázku. K tomu, abyste to zjistili, budete muset stejně spočítat hodnotu všech druhů nádobí. Vodítkem vám bude první rovnice, kde součet všech pěti symbolů tvoří číslo 50. Pokud byste si s úkolem náhodou neporadili, správné řešení najdete na konci článku.

Jaké funkce musí mozek zapojit a co všechno proběhne, abyste rovnici vyřešili?

Když se podíváme na funkce mozku, které se při řešení matematických úloh zapojují, identifikujeme několik důležitých oblastí. V předním laloku, konkrétně v dorsolaterální prefrontální kůře a přední části mozkového pláště, se nacházejí orgány spojené s logickým a analytickým myšlením. Jsou zodpovědné za manipulaci s informacemi, paměťové procesy, vnímání čísel a provádění matematických operací.

Lidé s dobrou schopností řešit matematické úlohy mají více vyvinuté tyto oblasti mozku a jsou schopni efektivněji pracovat s čísly a logickými operacemi. Rychleji rozpoznávají vzorce a vztahy mezi čísly.

Matematickými génii jsou označováni jedinci s mimořádnými logickými a kombinačními schopnostmi a přirozeným nadáním pro matematiku. Obvykle mají výjimečnou schopnost abstraktního myšlení, která jim umožňuje vnímat matematické koncepty na vyšší úrovni. Jsou schopni objevovat nové matematické teorie, nalézat složité vzorce a vytvářet inovativní řešení matematických problémů.

V populaci jsou jich cca 2 %. Často excelují v algebře, geometrii, analýze a teorii čísel. Jejich schopnost přemýšlet abstraktně a logicky umožňuje aplikovat matematiku na širokou škálu problémů ve vědě, technologii, ekonomii a dalších oborech. Matematický génius není pouze o vrozených schopnostech, ale také o práci, cvičení a hlubokém porozumění matematickým konceptům. Nadaní lidé obvykle věnují hodně času studiu matematiky, řešení úloh a rozšiřování svých znalostí. Přirozený talent je dar, ale je nutné ho rozvíjet a neustále zdokonalovat.

Správné řešení je:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE PROCVIČIT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, MŮŽETE SE PUSTIT DO DALŠÍCH PODOBNÝCH ROVNIC. TADY BUDETE DOPOČÍTÁVAT SYMBOLY PERNÍČKŮ.

ÚKOL NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -