Sobota, 25 května, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Jakou hodnotu má pila a kladivo? Dáš to do minuty?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, který bude vyhovovat především lidem s dobrou úrovní logického uvažování. Pokud jste úspěšní v matematice, neměly by vám následující rovnice dělat problémy. Pokud se vám úkol nepodaří vypočítat do minuty, nezoufejte, klidně si čas protáhněte. Jedná se přeci jen o hru, která vám má především zpříjemnit čas.

- Reklama -

Před sebou vidíte pět rovnic složených ze čtyř nástrojů (kleště, kladivo, pila a sekera). Vaším úkolem je dopočítat, jaká hodnota se skrývá pod obrázkem pily a kladiva.

Pokud se vám nepodaří rovnice vyřešit vůbec, také nevadí. Správné řešení najdete na konci článku. Logické myšlení, podobně jako jiné složky inteligence, se dá dobře trénovat. Když budete podobné rébusy řešit pravidelně, uvidíte, že se budete zlepšovat a v brzké době dosáhnete velmi uspokojivých výsledků.

Matematické úlohy vyžadují od mozku mnoho úsilí. Pracují s nimi různé části mozku. Pro začátek je důležité pochopit, že mozek není izolovaný orgán. Je rozdělen do několika oblastí s různými funkcemi. Při řešení matematických úkolů jsou aktivní hlavně dvě z nich.

První je prefrontální kortex. Tato oblast je zodpovědná za takzvané exekutivní funkce. Toto zahrnuje plánování, rozhodování a řešení problémů. Pokud pracujete na matematické úloze, tato oblast mozku je velmi aktivní. Druhá část je parietální lalok – zpracovává informace o číslech a operacích s nimi.

Tyto dvě části mozku spolupracují. Komunikují prostřednictvím cest, které propojují různé části mozku. Nazývají neuronové dráhy. Při řešení matematických úloh jimi proudí informace.

Když se učíte nové matematické koncepty, mozek vytváří nová spojení. To se nazývá neuroplasticita. Je to proces, který umožňuje mozkovým buňkám, neuronům, vytvářet nové spojení.

Matematickou inteligenci můžete trénovat. To je stejné jako s jinými dovednostmi. Pokud cvičíte pravidelně, zlepšíte se. To platí i pro matematiku.

Začněte malými kroky. Zvolte si jednoduché úlohy. Když se vám zdají snadné, přejděte na těžší. Důležitá je pravidelnost. Trénujte každý den.

Pomáhá také střídat typy úloh. To vás naučí různé dovednosti. Můžete například cvičit počítání, geometrii nebo algebraické úlohy. Každý se učí jinak. Někdo se učí rychleji. Důležité je nenechat se odradit, pokud se něco nedaří hned na první pokus. Mysl je jako sval – potřebuje čas a trénink k rozvoji a zlepšení.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL A ROVNOU SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO KVÍZ S KUSY OBLEČENÍ. ÚKOL JE O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ, PROTOŽE TĚCHTO ROVNICÍCH NENÍ ANI JEDNO ČÍSLO, KTERÉHO BYSTE SE MOHLI CHYTIT. ZKUSTE TO, URČITĚ JE ZVLÁDNETE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -