Čtvrtek, 13 června, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Pokud vyřešíte tuto rovnici do minuty, máte IQ nad 135 bodů!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný úkol. Nenechte se zmýlit dětskými obrázky, s řešením bude mít problém i většina dospělých.

- Reklama -

Na obrázku vidíte pět rovnic složených z obrázků vodních živočichů. Vaším úkolem je dosadit za symboly správná čísla. Vodítkem vám bude poslední řádek, kde součet kraba a ryby se rovná číslu 9. Tam začněte.

Nebudete sice operovat s vysokými čísly, ale i tak vám dá tento rébus pořádně zabrat. Nejen, že budete muset vyvinout velkou dávku logického uvažování, ale také vás bude tlačit čas. Minuta je termín šibeniční a pokud se vám na výsledek povede přijít do jedné minuty, můžete si gratulovat. Vaše matematické IQ se pravděpodobně pohybuje kolem 135 bodů. Správné řešení najdete na konci článku.

Při řešení našeho úkolu ve vašem mozku proběhne řada fascinujících procesů. Základní struktura, která se zapojuje kognitivním úsilí, se nazývíá přední čelní kůra. Tato oblast je zodpovědná za většinu našich exekutivních funkcí, včetně plánování, rozhodování a řešení problémů.

Mimo přední čelní kůry se aktivuje hippokampus, centrum spojené s pamětí. Když hledáme řešení problému, často se snažíme vybavit si dřívější zkušenosti, postupy nebo znalosti. Hippokampus prohledává naše vzpomínky a snaží se najít relevantní informace, které by mohly pomoci.

Důležitou roli hraje také rychlost mozkových reakcí. Závisí na mnoha faktorech. Klíčová je hustota a síla neuronových spojení. Máme miliardy neuronů a každý z nich může být spojen s tisíci dalšími. Tyto spoje tvoří komplexní síť, která nám umožňuje zpracovávat informace. Pokud máme více těchto spojení a jsou silnější, můžeme informace zpracovávat rychleji.

Dále je důležitý kvalitní spánek, vyvážená strava a pravidelná fyzická aktivita. Všechny tyto fakory mohou pozitivně ovlivnit rychlost a efektivitu mozkových funkcí. Dobrý životní styl podporuje tvorbu nových neuronových spojení a posiluje stávající spoje.

Logická inteligence nám umožňuje analyzovat informace, řešit problémy a dělat závěry na základě důkazů a dat. Ti, kteří mají vysokou logickou inteligenci, jsou obvykle schopni vidět vzorce, řešit složité problémy a pracovat s abstraktními koncepty. Logická inteligence je nezbytná v mnoha profesích, včetně matematiky, inženýrství, vědy a ekonomie. Ale i v běžném životě je logické myšlení nesmírně důležité, protože nám pomáhá lépe rozumět světu kolem nás a dělat informovaná rozhodnutí.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS LOGICKÉ HRY BAVÍ, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ RÉBUS. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉ KOSTKY.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -