Sobota, 20 dubna, 2024

Logický IQ test pro chytré hlavy: Jaká čísla se ukrývají pod rybami? Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný rébus. Budete potřebovat především logické a abstraktní uvažování. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou, i většina dospělých bude mít s řešením problém.

- Reklama -

Před sebou vidíte pět rovnic. Místo čísel máte ale pět druhů ryb. Pod každým obrázkem se skrývá jedno celé kladné číslo. Žádné z čísel nepřesahuje hodnotu 9. Vodítkem je vám poslední rovnice, kdy součet kraba a ryby je devět. Od té začněte.

Pokud se vám podaří vyřešit rébus do minuty, patříte mezi cca dvě procenta lidí a můžete se považovat za výjimečně matematicky nadané. Když se vám to nepovede, nezoufejte, klidně si dopřejte více času a není ani ostuda si vzít k ruce tužku a papír. Jedná se o rébus a jeho účelem je především se pobavit a příjemně strávit čas.

Vyřešení tohoto typu rébusu zahrnuje několik různých kognitivních funkcí a procesů. Vše začíná pozorností, kterou potřebujete k identifikaci úkolu a pochopení toho, co vlastně máte dělat. Tato činnost se odehrává v přední části mozku, konkrétně v předním cingulárním kortexu.

Následně musíte zapojit svou pracovní paměť, nezbytnou pro uchování a manipulaci s informacemi během řešení úkolu. Proces se odehrává v také v předních partiích mozku, konkrétně v dorzálním a ventrálním prefrontálním kortexu.

Třetí fází je logické uvažování. Musíte najít vzorce a vztahy mezi jednotlivými prvky. Tozajišťují především oblasti frontálního a parietálního kortexu.

Poslední částí je rozhodování, kdy vyhodnocujete své myšlenky a rozhodnete se pro konečné řešení. To se odehrává v prefrontálním kortexu.

Některé osoby mají vyšší logickou inteligenci, než ostatní smrtelníci. Zhruba 2% nejinteligentnějších označujeme za geniální. Předpoklady jsou dány genetikou, ale také výchovou a vzděláním.

Logiku můžete trénovat různými způsoby. Například můžete hrát logické hry, řešit matematické úlohy. Trénování logiky vám může pomoci v každodenním životě při rozhodování, řešení problémů a učení se nových věcí. Navíc to může posílit vaše kognitivní funkce a zlepšit vaši mentální agilitu.

Tak co? Za jak dlouho se vám povedlo kvíz vyřešit? Jste se sebou spokojeni? Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE MOZEK ZAMĚSTNAT DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO SE SKLÁDNÁNÍM KRABICE. ZDE KROM LOGICKÉHO MYŠLENÍ BUDETE POTŘEBOVAT I DOBŘE VYVINUTÉ PROSTOROVÉ VNÍMÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -