Sobota, 25 května, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Přesuň vždy jednu zápalku tak, aby rovnice vyšly. Do 2 minut to dá jen génius.

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás mimořádně těžký úkol, který bude vyhovovat především těm, kteří mají dobře vyvinutou logiku. Pokud víte, že jste dobří v matematice, nemělo by pro vás řešení být problém. I tak ale limit dvou minut na všechny rovnice je šibeniční. Pouze cca 2 % lidí zvládnou rébus vyřešit. Pokud se vám to nepovede, nebuďte z toho smutní, klidně si čas protáhněte. Pokud byste tápali i tak, správné řešení najdete na konci článku.

- Reklama -

Vaším úkolem je v každé rovnici přesunout jednu sirku tak, aby byl výsledek správný. Jedná se o skutečně velkou výzvu, tak neváhejte a pusťte se do ní!

Mozek je jako složitý počítač, který pracuje s obrovským množstvím informací a provádí sofistikované výpočty a analýzy. Když se pustíme do řešení logických problémů, jako je tento rébus se zápalkami, do hry vstupují různé oblasti, které musí společně vykonat velké úsilí, abyste úkol zvládli.

Centrum logiky se nachází v oblasti mozku známé jako frontální kůra. Tato část je zodpovědná za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování, analýza a logické myšlení. Při řešení matematických úkolů se tato oblast aktivuje a spouští řetězec reakcí.

Když se díváme na rovnici se zápalkami, naše mozky vyhledávají vzorce a vazby mezi jednotlivými čísly (symboly). Tyto vzorce jsou rozpoznávány a analyzovány v temporálních lalocích.

Při řešení logických problémů se spustí i další procesy, jako je pracovní paměť a abstraktní myšlení. Pracovní paměť nám umožňuje manipulovat s informacemi a v mysli a udržovat aktuální stav rovnice a prováděné úpravy. Abstraktní myšlení nám pak umožňuje přemýšlet nad koncepty a vzory a aplikovat je na konkrétní problémy.

Co je to logická inteligence?

Logická inteligence zahrnuje schopnost rozpoznat, analyzovat a aplikovat logické principy a pravidla myšlení při řešení problémů. Tato schopnost je důležitá nejen při matematických úlohách, ale také při každodenních situacích, kde je třeba dedukce, indukce a kritické myšlení.

Koho můžeme považovat za matematického génia?

Matematický génius je jedinec, který projevuje mimořádné schopnosti a nadání v oblasti matematiky. Je schopen rychle rozumět složitým matematickým konceptům, objevovat nové vztahy a aplikovat matematické principy na řešení komplexních problémů. Tito jedinci často excelují v matematických soutěžích a jsou schopni přijít s inovativními a nekonvenčními řešeními.

Je důležité si uvědomit, že inteligence není omezena pouze na logické myšlení. Existuje celá řada jiných oblastí, jako je verbální schopnost, prostorová orientace, sociální inteligence atd. Každý jedinec může mít své vlastní silné stránky a nadání v různých oblastech.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

PŘIŠEL VÁM TENTO KVÍZ SLOŽITÝ? POKUD ANO, MŮŽETE SE PUSTIT DO JINÉHO. DOPORUČUJEME TENTO S MEDOVÝMI PLÁSTVEMI. KROM LOGIKY PROVĚŘÍ I VAŠI PROSTOROVOU INTELIGENCI. JE ZALOŽENÝ NA TROŠKU JINÉM PRINCIPU A NĚKOMU BUDE MOŽNÁ PŘIPADAT O NĚCO JEDNODUŠŠÍ. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -