Sobota, 25 května, 2024

Matematický rébus prověří vaše IQ: Jaké sladkosti dívají dohromady hodnotu 5. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás náročný úkol. Vyhovovat bude především lidem, kteří disponují vysokou logickou a matematickou inteligencí. Pouze 2 % řešitelů dokáží dojít k správnému výsledku do jedné minuty. Pokud se to povede právě Vám, můžete se právem považovat za mimořádně inteligentní matematicky nadané jedince.

- Reklama -

Na obrázku vidíte rovnice poskládané z barevných cukrovinek. Každá znamená jednu číselnou hodnotu. Vaším úkolem je dopočítat, které sladkosti byste si mohli dovolit koupit za pět korun.

Budete tedy muset dopočítat rovnice, zjistit hodnotu jednotlivých symbolů a nakonec dopočítat, které cukrovinky vám dají dohromady hodnotu 5. Nenechte se zmýlit dětskými obrázky, se zadáním bude zápasit i leckterý dospělý člověk.

Při řešení úkolu počítejte, že se vaše mozkové závity řádně zavaří. Co všechno musí proběhnout ve vaší mysli, abyste úkol vyřešili?

Na začátku potřebujeme vizuální vnímání. Musíte identifikovat a rozeznat různé obrázky cukrovinek. To se děje v části mozku nazývané occipitální lalok.

Další je vzorová analýza a matematická logika. Musíte rozpoznat a pochopit vzory, které se objevují v rovnicích. To vyžaduje funkci parietálního laloku zodpovědného za matematické myšlení a logické uvažování.

Další částí procesu je rozhodování a plánování. Musíte rozhodnout, jak přistupovat k problému a jak postupovat při řešení rovnic. Tato funkce je kontrolována frontálním lalokem.

Lidé, kteří jsou dobří v logickém uvažování, mají tendenci být dobrými v matematice, vědě a dalších disciplínách, které vyžadují kritické myšlení a problémové řešení. Také mohou excelovat v oblastech jako je programování, strategické hry a filozofie.

Logické uvažování můžete trénovat řešením hlavolamů, programováním, hraním strategických her a učením se novým dovednostem, které vyžadují logické myšlení.

Trénování logiky je důležitý, protože zlepšuje vaše schopnosti řešit problémy, přijímat informovaná rozhodnutí a rozumět složitým konceptům. Může také zlepšit vaše kognitivní a emoční dovednosti, jako je soustředění, paměť a regulace emocí.

Pro kontrolu: správné řešení je zde:

Foto: Depositphotos.com

JEŠTĚ NEMÁTE DOST? POKUD CHCETE ZAMĚSTNAT MOZEK DALŠÍM LOGICKÝM KVÍZEM, VYZKOUŠEJTE SI TŘEBA SLOŽIT TUTO ŽLUTOU KRABICI. KROM LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ BUDETE MUSET POUŽÍT I VELKOU DÁVKU PROSTOROVÉ ORIENTACE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -