Sobota, 25 května, 2024

Extra těžká IQ výzva pro logické mozky: Pochopíš princip a vyřešíš do minuty?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás mimořádně těžký úkol. Tentokrát nebudeme nic vysvětlovat. Vaším prvním úkolem je pochopit princip, na kterém je logika úkolu postavena. Máte doplnit obrazec v prázdném poli. Jediné, co prozradíme, je, že se jedná o logické řady. Návodem k řešení první řady, jsou dvě řady následující.

- Reklama -

Věříme, že si s úkolem poradíte. Pokud se vám to nepovede do minuty, nezoufejte a dopřejte si více času. Není ani žádná ostuda vzít si k ruce tužku a papír.

Pokud by se vám přeci jen nepovedlo návod a správné řešení najdete na konci článku.

Co se děje v mozku při řešení tohoto úkolu?

Při luštění logických úkolů se aktivují různé části mozku, které musí spolupracovat, aby nám pomohly pochopit a vyřešit problém. Jednou z klíčových oblastí je prefrontální kortex v čelní části mozku. Tato oblast je zodpovědná za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování, pracovní paměť a pozornost.

Když se snažíme pochopit princip úkolu, aktivujeme prvně pracovní paměť, která nám umožňuje udržet si myšlenky a informace v mysli, zatímco je zpracováváme a kombinujeme, abychom dospěli k řešení.

Pro logiku je důležitý prefrontální kortex, ale zapojují se i další oblasti mozku. Například parietální kortex v horní části hlavy, je zodpovědný za zpracování informací o čase, prostoru a číslech.

Během řešení se aktivují oblasti mozku zodpovědné za vizuální a prostorové vnímání – okcipitální kortex a temporální kortex. Tyto oblasti nám pomáhají vidět a analyzovat obrazce, tvary a vzory.

Když se nám podaří najít řešení, aktivuje se naše „odměňovací centrum“ nacházející se v hlubokých částech mozku -zahrnuje struktury nucleus accumbens a ventrální tegmentální oblast. Tato část mozku produkuje neurotransmiter dopamin, který poskytuje pocit uspokojení a radosti. Tento pocit nás motivuje k dalšímu učení a zlepšování našich schopností.

Zatímco se naše mysl zaměřuje na řešení úkolu, dochází ke komunikaci mezi různými částmi mozku prostřednictvím neatonálních spojení. Komunikace je zásadní pro koordinaci a integraci různých kognitivních procesů.

Schopnost řešit složité logické úkoly, jako je tento, je často spojována s inteligencí a kreativitou. Úspěšné řešení problémů vyžaduje schopnost myšlenkově manipulovat s informacemi, vidět věci z různých úhlů a najít nové a neobvyklé přístupy. Tyto schopnosti jsou klíčové pro rozvoj inovativních a tvůrčích řešení v různých oborech lidské činnosti.

Výzkum v oblasti neurovědy naznačuje, že pravidelné řešení logických úkolů a hádanek má pozitivní vliv na naše mozkové zdraví a kognitivní schopnosti. Lidé, kteří se pravidelně věnují takovým činnostem, mají lepší paměť, pozornost a flexibilitu myšlení.

Řešení IQ výzev, jako je tato, nejen zábavné, ale také prospěšné pro naše mozkové zdraví a kognitivní vývoj. Takže i když se vám možná nepodaří vyřešit tento problém do minuty, je důležité si uvědomit, že proces řešení je stejně důležitý jako dosažení správného řešení.

Tak co, zvládli jste vyřešit úkol?

Princip je vlastně velmi jednoduchý. Když byste poskládali na sebe obrazce v řadě, vznikne poměrně složitý ornament. Není ale úplný, řešení je právě chybějící část ornamentu. Podívejte se na správné řešení zde, vše vám bude jasné:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -