Sobota, 25 května, 2024

Logická IQ hra pro nejchytřejší: Do minuty rovnice vyřeší jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili kvíz nejvyšší obtížnosti. Na obrázku vidíte pět rovnic seskládaných ze čtyř symbolů. Každý ze symbolů skrývá jedno celé kladné číslo. Vaším úkolem je za symboly dosadit konkrétní číselné hodnoty.

- Reklama -

V kvízu použijete všechny základní matematické operace: sčítání, odčítání, násobení, dělení. Jen pro připomenutí pro ty, co už jsou dlouho ze školy: u třetí rovnice je nutné nejdříve provést součet v závorce a následně pak dělit. Ještě jedna nápověda pro všechny: Žádné z hledaných čísel nepřesahuje hodnotu 10.

Pokud se vám podaří úlohu vyřešit do minuty, můžete se považovat za mimořádně inteligentního a matematicky nadaného. Drtivá většina lidí to nezvládne.

Co je matematická inteligence?

Zjednodušeně řečeno: Jedná se o schopnost abstraktně uvažovat, porozumět matematickým konceptům a efektivně pracovat s čísly.

V mozku jsou logické procesy lokalizovány v několika oblastech. Klíčový je prefrontální kortex v přední části mozku. Tato oblast je zodpovědná za řízení pozornosti, plánování, rozhodování a kognitivní kontrolu. Prefrontální kortex se aktivuje, aby koordinoval a integroval informace z různých částí mozku.

Další důležitou oblastí je parietální kortex. Nachází se v horní části mozku a spravuje specializované funkce, jako je prostorové vnímání a matematické výpočty. Parietální kortex je klíčovým hráčem při řešení matematických problémů, protože umožňuje vytvořit mentální reprezentace čísel a symbolů. Hippocampus je důležitý pro paměť a při ukládání informací. Matematika vyžaduje schopnost udržet si v paměti různé faktů a pravidla.

V průběhu historie existovala řada geniálních matematiků, například Albert Einstein, Carl Friedrich Gauss nebo John Nash. Většina lidí se ale nachází v rozmezí průměrné inteligence, což znamená, že jsou schopni řešit základní matematické problémy a porozumět jednoduchým logickým konceptům.

S dostatečným tréninkem a vzděláním se však může matematická inteligence zlepšit. Je důležité si uvědomit, že logická inteligence se může lišit od celkového IQ a že existují lidé s vysokým IQ, kteří nejsou matematicky nadaní, a naopak lidé s nižším IQ, kteří jsou matematicky velmi zruční.

Standardizované testy jsou jedním z nejčastějších způsobů měření matematické inteligence. Skládají se z řady úloh a prověřují schopnost řešit matematické problémy různé obtížnosti. Mezi nejznámější testy patří Wechslerovy testy – používají se pro celkové hodnocení intelektuálních schopností, a Ravenovy progresivní matice, které testují abstraktní myšlení a logické deduktivní schopnosti.

Tak co? Poradili jste si s těmito pekelnými rovnicemi. Pokud ne, nezoufejte. Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

Můžete si projít úlohu ještě jednou. Teď už vám bude vše jasnější.

POKUD CHCETE POTRÁPIT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY JEŠTĚ JEDNOU, ZKUSTE DALŠÍ OBRÁZKOVOU ROVNICI. TATO JE O NĚCO JEDNODUŠŠÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -