Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Jaké číslo dosadíte za včelu a motýla. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili skutečně extra těžký kvíz. Nenechte se zmýlit tím, že obrázky vypadají dětsky. I drtívá většina dospělých lidí bude mít s rovnicemi co dělat. Při řešení tohoto úkolu se vaše mozkové závity hodně zavaří. Budete muset předvést velkou míru abstrakce a logického uvažování.

- Reklama -

Před sebou vidíte čtyři rovnice. Vašim úkolem je místo hmyzáků dosadit konkrétní čísla. K tomu, abyste rébus vyřešili, musíte určit číselné hodnoty pro všechny symboly. Jaké číslo zastupuje včela a motýlek?, berte spíše jako kontrolní otázku.

Malá nápověda: Jedná se o celá kladná čísla a žádné z nich nepřesahuje hodnotu 10.

Dejte si na řešení dostatek času. Nebude žádnou ostudou, když se vám úkol do minuty nepodaří splnit. Pokud ano, jste skutečně mimořádně inteligentní, vaše matematické nadání je v silném nadprůměru a můžete si gratulovat!

Co se děje ve vašem mozku při řešení tohoto kvízu?

Při řešení rovnic se vám v hlavě odehrává celá řada procesů. Probíhají v různých částech mozku. Klíčové jsou oblasti předního mozkového laloku. Jsou spojeny kognitivními funkcemi, jako je plánování, rozhodování, kontrola impulzů a analýza informací.

Při řešení rovnic se v mozku postupně aktivují různé oblasti. Nejprve vizuální kůra, která zpracovává informace o číslech, v našem případě symbolech. Poté frontální kůra, která se podílí na plánování, rozhodování a ukládání informací. Posléze se proces posune do zadního parietálního laloku. Tato oblast je spojena s prostorovým myšlením, a manipulací se znaky (čísly) a logickou dedukcí.

Proč řešit rovnice a kdy s nimi začít?

Řešení rovnic je velmi komplexní proces, který zapojuje různé kognitivní funkce. Řešení rovnic nezbytným prvkem při výuce matematiky a pomáhají žákům rozvíjet matematické dovednosti a logické myšlení.

Kdy je nejlepší začít řešením rovnic a jakým typem je velmi individuální a závisí na různých faktorech, jako je úroveň znalostí, schopnost koncentrace a inteligence. Podobnými rébusy by rozhodně neměl být kdokoli a jakkoliv stresován.

V raném věku je nejlepší začít s jednoduchými matematickými operacemi, jako je sčítání a odčítání jednociferných čísel, které podpoří prvotní matematické dovedností a povedou k osvojení základních matematických úkonů. Postupně lze přidávat další typy rovnic založených na násobení a dělení.

Pro dospívající a dospělé jsou vhodné složitější rovnice, např. algebraické a trigonometrické, které už vyžadují abstraktní myšlení a logické úsudky. Tyto typy rovnic pomáhají rozvíjet kritické myšlení, zlepšují nejen matematické dovednosti, ale i mnoho úkonů běžného života, které jsou založené na logickém uvažování.

POKUD CHCETE SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY POTRÁPIT DALŠÍ ZÁBAVNOU ROVNÍCÍ PODOBNÉHO TYPU, ZKUSTE TŘEBA TENTO RÉBUS S OZUBENÝMI KOLY.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -