Sobota, 20 dubna, 2024

Rychlá IQ hra: Najdi 5 rozdílů mezi obrázky přiblblého psa. Když to dáš do 20 sekund, jsi borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát nelehký úkol. Nenechte se zmýlit dětskou kresbičkou přihlouplého pejska. Tento kvíz prověří především váš postřeh, pozornost a rychlost myšlení. Málokterý dospělý si s ním poradí do dvaceti sekund.

- Reklama -

První tři rozdíly najdete snadno. Seknete se u čtvrtého. Pokud se vám nepodaří všechny najít do 20 vteřin, klidně si čas prodlužte a postupujte znovu a systematicky, protože jste pravděpodobně něco přehlédli. I do minuty je to v pohodě.

Ať dopadnete jakkoliv, neznamená to, že jste hloupí. Tato hra nevyžaduje logické myšlení, jde čistě o postřeh, koncentraci a rychlost. Všechny tyto schopnosti se dají velmi dobře trénovat.

Co se vám děje v hlavě při řešení tohoto kvizu?

Představte si, že váš mozek je jako symfonický orchestr, kde každý nástroj hraje svou roli, a společně vytvářejí úžasnou hudbu.

Prvním hudebníkem, který představení započne, je zrak. Když se díváte na obrázky, vaše oči zachycují světlo a převádějí jej na nervové signály. Ty posléze putují do zadní části mozku, do takzvaného zrakového kortexu. Tady začíná opravdová zábava!

Následně se získané informace šíří do dalších oblastí mozku a dochází k dalšímu zpracování. Při hledání rozdílů se vám hodí především parietální lalok, jenž zpracovává prostorové informace. Zde se rozhoduje, zda se pět rozdílů mezi pejsky nachází vlevo, vpravo, nahoře, dole, nebo třeba na nějakém tajném místě.

Centrum pozornosti se nachází v předním čelním laloku. Pomáhá nám zaměřit se na úkol a filtrovat nepodstatné informace. Můžete si ho představit jako dirigenta, který ukazuje jednotlivým částem mozku, na co se mají kdy mají hrát a na co se musí zaměřit.

Rychlost myšlení je ovlivněna nejen genetickými faktory, ale také tréninkem a celkovou kondicí mozku. Významnou roli zde hrají bazální ganglia, která nám umožňují rychle reagovat a vykonávat úkoly.

Nakonec je tu paměť, která se stará o to, abychom si zapamatovali, které rozdíly jsme už našli a které ještě hledáme. I tra se dá velmi dobře trénovat a podobné úkoly jsou k tomu ideální.

Pro kontrolu, správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE POTRÉNOVAT POSTŘECH A RYCHLOST JINÝM TYPEM ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TOTO ZAPEKLITÉ PIRÁTSKÉ BLUDIŠTĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -