Úterý, 23 července, 2024

Rychlá IQ hra: Najdi 5 rozdílů mezi obrázky přiblblého psa. Když to dáš do 20 sekund, jsi borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát nelehký úkol. Nenechte se zmýlit dětskou kresbičkou přihlouplého pejska. Tento kvíz prověří především váš postřeh, pozornost a rychlost myšlení. Málokterý dospělý si s ním poradí do dvaceti sekund.

- Reklama -

První tři rozdíly najdete snadno. Seknete se u čtvrtého. Pokud se vám nepodaří všechny najít do 20 vteřin, klidně si čas prodlužte a postupujte znovu a systematicky, protože jste pravděpodobně něco přehlédli. I do minuty je to v pohodě.

Ať dopadnete jakkoliv, neznamená to, že jste hloupí. Tato hra nevyžaduje logické myšlení, jde čistě o postřeh, koncentraci a rychlost. Všechny tyto schopnosti se dají velmi dobře trénovat.

Co se vám děje v hlavě při řešení tohoto kvizu?

Představte si, že váš mozek je jako symfonický orchestr, kde každý nástroj hraje svou roli, a společně vytvářejí úžasnou hudbu.

Prvním hudebníkem, který představení započne, je zrak. Když se díváte na obrázky, vaše oči zachycují světlo a převádějí jej na nervové signály. Ty posléze putují do zadní části mozku, do takzvaného zrakového kortexu. Tady začíná opravdová zábava!

Následně se získané informace šíří do dalších oblastí mozku a dochází k dalšímu zpracování. Při hledání rozdílů se vám hodí především parietální lalok, jenž zpracovává prostorové informace. Zde se rozhoduje, zda se pět rozdílů mezi pejsky nachází vlevo, vpravo, nahoře, dole, nebo třeba na nějakém tajném místě.

Centrum pozornosti se nachází v předním čelním laloku. Pomáhá nám zaměřit se na úkol a filtrovat nepodstatné informace. Můžete si ho představit jako dirigenta, který ukazuje jednotlivým částem mozku, na co se mají kdy mají hrát a na co se musí zaměřit.

Rychlost myšlení je ovlivněna nejen genetickými faktory, ale také tréninkem a celkovou kondicí mozku. Významnou roli zde hrají bazální ganglia, která nám umožňují rychle reagovat a vykonávat úkoly.

Nakonec je tu paměť, která se stará o to, abychom si zapamatovali, které rozdíly jsme už našli a které ještě hledáme. I tra se dá velmi dobře trénovat a podobné úkoly jsou k tomu ideální.

Pro kontrolu, správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE POTRÉNOVAT POSTŘECH A RYCHLOST JINÝM TYPEM ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TOTO ZAPEKLITÉ PIRÁTSKÉ BLUDIŠTĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -