Sobota, 20 dubna, 2024

Blesková IQ výzva pro rychlé mozky: 8 rozdílů najdou do dvaceti vteřin jen nejchytřejší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás test inteligence a rychlosti. Hledání rozdílů je hra, jejíž princip netřeba dlouze vysvětlovat. Bavili se jí už lidé před dvěma tisíci lety ve staré Číně.

- Reklama -

Před sebou máte dva na první pohled zdánlivě stejné obrázky, na pohled druhý je mezi nimi osm rozdílů. Vaším úkolem je vyhledat všechny do dvaceti vteřin.

Tato hra prověří především tu část Vaší inteligence, která se vztahuje k vaší pohotovosti, postřehu a rychlosti myšlení.

Rychlost uvažování a inteligence jsou úzce propojeny, avšak tato souvislost není jednoznačná a je nutné ji rozdělit na několik aspektů.

Základním prvkem ovlivňujícím rychlost uvažování a reakcí, je integrita neuronálních spojů. Neurony tvoří sítě propojujíci různé oblasti mozku a umožňující přenos informací a řízení kognitivních funkcí. Rychlost, s jakou se informace přenáší v neuronální síti, závisí na mnoha faktorech, jako je hustota a kvalita synaptických spojení, myelinizace axonů a účinnost neurochemických přenašečů. Všechny tyto faktory přispívají k celkové rychlosti uvažování a reakcí.

Inteligence je pak komplexní konstrukt, který zahrnuje mnoho různých aspektů kognitivních schopností, jako je analytické a logické myšlení, kreativita, emocionální inteligence a schopnost řešit nové a náročné úkoly. Rychlost uvažování je jedním z klíčových aspektů inteligence umožňující jedinci rychle zpracovávat informace, tvořit hypotézy a rozhodovat se. Vědecké studie ukazují, že jedinci s vyšší inteligencí mají tendenci mít rychlejší uvažování a reakce, což jim umožňuje

Rychlost uvažování a reakcí je zajišťována především frontálním a parietálním lalokem, které se podílejí na exekutivních funkcích a zpracování informací. Frontální lalok je zodpovědný za plánování, rozhodování, úsudek a kontrolu impulsů a parietální lalok za zpracování prostorových a časových informací, což je důležité pro rychlé rozpoznávání vzorců a řešení problémů.

Tyto oblasti mozku spolupracují dalšími strukturami, jako jsou hipokampus – orgán paměti, a thalamus – přepážka pro senzorické informace. Klíčové jsou i neuromodulátory – dopamin, noradrenalin a acetylcholin, které ovlivňují rychlost a efektivnost přenosu informací mezi neurony a modulují různé aspekty kognitivních funkcí.

Rychlost mozkových reakcí ovlivňuje nejvíce genetika. Synaptické proteiny, iontové kanály a enzymy zapojené do metabolismu neurotransmiterů jsou záležitostí, kterou dědíme po předcích. Mají vliv na rychlost a efektivnost neuronálních spojení a ovlivňují rychlost uvažování a inteligenci.

Povedlo se vám úkol vyřešit do dvaceti vteřin a žádný rozdíl vám neunikl? Pokud ano, můžete na sebe být pyšní. Pro kontrolu správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE PROCVIČIT MOZEK A POBAVIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU DOPORUČUJEME TENTO S PŘESOUVÁNÍM SIREK. JE SICE ZALOŽEN NA JINÉM PRINCIPU, ALE JISTĚ HO HRAVĚ ZVLÁDNETE TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -