Sobota, 25 května, 2024

IQ rébus rychlosti a postřehu: Najdi chybějící figurku. Do půl minuty zvládnou jen nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás rébus, který prověří především váš postřeh a rychlost. Zadání je jednoduché. Na spodním obrázku vidíte šachovnici s šachovými figurkami a v horní části samostatné šachové figurky. Jedna z figurek ale na šachovnici chybí. Vaším úkolem je objevit, o kterou se jedná. Úkol zvládnete hravě. Vaším problémem je čas. V našem rébusu jde především o rychlost. 30 vteřin je poměrně málo času a do limitu se vejdou pouze ti nejrychlejší.

- Reklama -

Co všechno ovlivňuje váš postřeh a rychlost mozkových reakcí?

Postřeh a rychlost mozku jsou důležité aspekty kognitivních schopností, které nám umožňují vnímat a reagovat na okolní svět. Při řešení rébusu, který prověřuje tyto schopnosti, jsou naše mozkové reakce klíčové.

Rychlost našich mozkových reakcí je určena komplexním systémem nervových spojení a elektrických impulzů, které se přenášejí mezi mozkovými buňkami, nazývanými neurony. Nejprve obraz zachytí naše oči. Ty pak přenášejí informace do zrakového centra mozku a zde se informace zpracovávají dále.

Postřeh zahrnuje schopnost rychle identifikovat a rozpoznat důležité prvky ve vizuálním poli. Tréning je samozřejmě žádoucí a naše reakce dokáže velmi zrychlit.

Proces rozhodování je při řešení našeho rébusu zcela klíčový. Mozek aktivuje paměťové oblasti, kde jsou uloženy informace o šachových figurkách. Porovnáním těchto informací s vizuálním podnětem se snažíme najít správnou odpověď.

Samozřejmě, rychlost našich mozkových reakcí není jediným faktorem, který ovlivňuje úspěšné řešení tohoto rébusu. Naše schopnost soustředit se, pracovat pod tlakem a využívat předchozí znalosti jsou dalšími klíčovými faktory. Všechny tyto procesy probíhají v našem mozku během zlomku sekundy.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE POCVIČIT MOZEK DALŠÍM ZÁBAVNÝM KVÍZEM, DOPORUČUJEME TENTO, KDE MÁTE POSPOJOVAT ČÁSTI KRABICE DO SEBE. PROVĚŘÍ NEJEN RYCHLOST VAŠICH MOZKOVÝCH SPOJŮ, ALE PŘEDEVŠÍM LOGIKU A PROSTOROVOU ORIENTACI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -