Čtvrtek, 13 června, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Pokud doskáčeš koněm na zelené pole, máš IQ nad 130!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát velmi náročný rébus. Do výhody se dostanou milovníci hry šachy, protože jim bude blízká logika, kterou budete muset použít při řešení. Úkol vyžaduje značnou dávku přemýšlení, trpělivosti, logicko-matematické inteligence a prostorové inteligence. Pokud ale vaše IQ dosahuje hranice 130 bodů, neměli byste mít s řešením problém!

- Reklama -

Na obrázku vidíte šachovnici a figurku černého koně. Vaším úkolem je přeskákat na zelené pole a nešlápnout při tom na žádné políčko označené křížkem. Pohybujete se jako figurka koně v klasické šachové hře – tedy do písmene L. Pozor! Tento rébus má dvě řešení! Najdete je na konci článku.

Co je to matematická inteligence?

Logicko-matematická inteligence je schopnost analyzovat, rozpoznávat a využívat logické a matematické vzorce, principy a vztahy. Zahrnuje schopnost identifikovat logické sekvence, rozumět abstraktním konceptům, provádět deduktivní a induktivní úsudky a řešit matematické problémy.

Jaký je vztah mezi matematickou a prostorovou inteligenci?

Vztah logicko-matematické inteligence k prostorové inteligenci spočívá v tom, že obě tyto inteligence mají společné prvky. Prostorová inteligence se týká schopnosti vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými vztahy a objekty. Při řešení šachových problémů je prostorová inteligence klíčová, protože hráči musí předvídat a vizualizovat možné tahy, pozice a strategie na šachovnici.

K čemu používáme krátkodobou paměť?

Krátkodobá paměť je součástí kognitivních funkcí mozku, které slouží k uchování informací na krátkou dobu. Při řešení rébusu je krátkodobá paměť důležitá, protože si musíte zapamatovat polohy, které jste již navštívili, abyste se vyhnuli špatným tahům a křížkům.

Kdo hraje dobře šachy?

Šachy jsou hrou, která vyžaduje kombinaci různých schopností. Osoby s vysokou logicko-matematickou inteligencí a prostorovou inteligencí mají často přirozené předpoklady pro hraní šachů. Jsou schopni přemýšlet strategicky, plánovat a předvídat tahy soupeře, vyhodnocovat možnosti a hledat optimální řešení v dané situaci.

Pamatujte, že existují dvě řešení pro tento rébus, což ukazuje, jak se různé kombinace tahů mohou vést ke stejnému výsledku. Vyřešení tohoto rébusu vyžaduje trpělivost, analytické myšlení a schopnost udržet si přehled o polohách na šachovnici.

Správná řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS LABYRITN BAVIL, DOPORUČUJEME VRHNOUT SE ROVNOU NA DALŠÍ ÚKOL. VYZKOUŠEJTE TENTO. JE ZALOŽEN NA NINÉM PRINCIPU, ALE PROSTOROVOU ORIENTACI BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -