Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test prostorové představivosti: Spáruješ shodné lodičky do 45 vteřin? V limitu to zvládnou jen nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro Vás kvíz náročný na paměť, prostorovou představivost a rychlost myšlení. Vaším úkolem je vyluštit hádanku do 45 vteřin. Jedná se o limit, ve kterém to zvládnou nejrychlejší. Jestli se s úkolem nepoperete tak rychle, nevzdávejte to a dopřejte si delší čas. O nic nejde, je to jen hra.

- Reklama -

Na obrázku vidíte dvacet lodiček. Deset je plave na hladině v „normální“ pozici a dalších deset je zrcadlově obrácených. Každá lodička z horní části má svůj identický odraz ve části spodní. Vaším úkolem je spárovat lodičky plavoucí na hladině s jejich zrcadlovými obrazy. Pozor! Úkol je těžký v tom, že nemáte tužku a papír. Dvojice lodiček, které odhalíte, si budete muset zapamatovat.

Hodně zdaru při luštění. Správné řešení najdete na konci článku.

Co se děje při luštění našeho kvízu v mozku?

Nejprve se podíváme na to, co se děje při zrakové percepční úrovni. Když se díváme na obrázek lodiček, naše oči zachytí vizuální informace a přenesou je do primárního vizuálního kortexu v mozkové kůře. Zde jsou informace analyzovány a zpracovány tak, aby byly rozpoznány jednotlivé prvky obrázku, jako jsou tvary, barvy a textury.

Poté dochází k integraci informací do celku a vytvoření mentální reprezentace obrázku. Tyto koncepty jsou pak zpracovávány v dalších oblastech mozku, jako je limbický systém, který se stará o emoce, nebo prefrontální kortex, který se zabývá rozhodováním a plánováním.

Důležitým prvkem při řešení tohoto kvízu je paměťová kapacita mozku. Když odhalíme dvojici lodiček, musíme si ji zapamatovat. K tomu dochází v hipokampu a okolních oblastech, kde jsou vytvářeny krátkodobé a dlouhodobé paměťové stopy.

Další klíčovou složkou je rychlost myšlení a schopnost flexibilního myšlení. Při řešení kvízu musíme rychle propojovat informace, abychom správně spárovali lodičky a zároveň jsme schopni přepínat mezi různými kategoriemi informací, jako jsou tvary, barvy a pozice.

Uspěli jste a povedlo se vám vyřešit rébus v časovém limitu. Pokud ano, jste skvělí. Pokud ne, nezlufejte, vše se dá trénovat.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO KVÍZU, URČITĚ VÁS BUDE BAVIT ÚKOL NA PODOBNÉM PRINCIPU SE SLUNÉČKY SEDMITEČNÝMI. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -