Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro chytré: Přesuň 6 zápalek a vytvoř ze dvou skleniček dům. Do minuty to nedáš!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát zapeklitý úkol! Vypadá jako jednoduchá dětská hra, ale ve skutečnosti se jedná o zapeklitý rébus, který zvládnou rychle skutečně jen ti nejdůvtipnější a nejchytřejší.

- Reklama -

Na obrázku vidíte dvě skelničky seskládané ze zápalek. Vaším úkolem je přesunout šest sirek tak, abyste z nich vytvořili dům. Jeho stín vidíte pod skleničkami.

Abychom vám zadání ztížili na maximum, máte na to minutu času. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, v takto šibeničním termínu to nedá skoro nikdo!

Co se děje při řešení tohoto kvízu ve vaší hlavě?

Vaše mozkové závity se doslova zavaří. Je třeba aktivovat několik klíčových kognitivních procesů, jinak problém nevyřešíte.

Za prvé, musíme rozvinout prostorovou orientaci, pomocí které manipulujeme s objekty v prostoru. Musíme porozumět vztahům mezi zápalkami a jejich uspořádáním na obrázku.

Dále je třeba aktivovat logické myšlení. Umožní nám systematicky analyzovat problém a identifikovat řešení. Třetím klíčovým momentem je představivost, abychom si mohli vizualizovat možná řešení. Úkol je o to těžší, že nemáte v ruce skutečné sirky, se kterými můžete manipulovat. Vše musí proběhnout pouze ve Vaší mysli.

Kromě těchto kognitivních procesů je také nutné zohlednit časový limit. Abychom byli schopni splnit úkol rychle, musíme efektivně spolupracovat s naší pamětí a rychle přistupovat k informacím, které jsme již zpracovali.

Když se vám nepodaří úkol splnit v časovém limitu, je důležité nezoufat a přistupovat k řešení s chladnou hlavou. Pokuste se jej znovu řešit znovu. Začněte od začátku a zvolte nový postup. Přijdete na to! Může se stát, že prostě jen nemáte den, nebo jste unavení.

Pokud by se nedařilo a vám došla trpělivost, správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY, DOPORUČUJEME TENTO ÚKOL S MOZAIKOU V ŠESTIÚHELNÍCÍCH. DOKÁŽETE NAJÍT SPRÁVNÝ NEGATIV URČENÉMU OBRÁZKU? ZDE UPLATNÍTE JINÝ TYP LOGIKY A PRO MNOHÉ BUDE ÚKOL MOŽNÁ I ONĚCO JEDNODUŠŠÍ NEŽ KVÍZ SE SIRKAMI. PUSŤTE SE DO NĚJ!

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -