Pondělí, 15 dubna, 2024

Bleskový IQ test pro chytré: Přesuň 6 zápalek a vytvoř ze dvou skleniček dům. Do minuty to nedáš!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát zapeklitý úkol! Vypadá jako jednoduchá dětská hra, ale ve skutečnosti se jedná o zapeklitý rébus, který zvládnou rychle skutečně jen ti nejdůvtipnější a nejchytřejší.

- Reklama -

Na obrázku vidíte dvě skelničky seskládané ze zápalek. Vaším úkolem je přesunout šest sirek tak, abyste z nich vytvořili dům. Jeho stín vidíte pod skleničkami.

Abychom vám zadání ztížili na maximum, máte na to minutu času. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, v takto šibeničním termínu to nedá skoro nikdo!

Co se děje při řešení tohoto kvízu ve vaší hlavě?

Vaše mozkové závity se doslova zavaří. Je třeba aktivovat několik klíčových kognitivních procesů, jinak problém nevyřešíte.

Za prvé, musíme rozvinout prostorovou orientaci, pomocí které manipulujeme s objekty v prostoru. Musíme porozumět vztahům mezi zápalkami a jejich uspořádáním na obrázku.

Dále je třeba aktivovat logické myšlení. Umožní nám systematicky analyzovat problém a identifikovat řešení. Třetím klíčovým momentem je představivost, abychom si mohli vizualizovat možná řešení. Úkol je o to těžší, že nemáte v ruce skutečné sirky, se kterými můžete manipulovat. Vše musí proběhnout pouze ve Vaší mysli.

Kromě těchto kognitivních procesů je také nutné zohlednit časový limit. Abychom byli schopni splnit úkol rychle, musíme efektivně spolupracovat s naší pamětí a rychle přistupovat k informacím, které jsme již zpracovali.

Když se vám nepodaří úkol splnit v časovém limitu, je důležité nezoufat a přistupovat k řešení s chladnou hlavou. Pokuste se jej znovu řešit znovu. Začněte od začátku a zvolte nový postup. Přijdete na to! Může se stát, že prostě jen nemáte den, nebo jste unavení.

Pokud by se nedařilo a vám došla trpělivost, správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY, DOPORUČUJEME TENTO ÚKOL S MOZAIKOU V ŠESTIÚHELNÍCÍCH. DOKÁŽETE NAJÍT SPRÁVNÝ NEGATIV URČENÉMU OBRÁZKU? ZDE UPLATNÍTE JINÝ TYP LOGIKY A PRO MNOHÉ BUDE ÚKOL MOŽNÁ I ONĚCO JEDNODUŠŠÍ NEŽ KVÍZ SE SIRKAMI. PUSŤTE SE DO NĚJ!

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -