Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Přesuň dvě sirky a vytvoř 7 čtverců. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi obtížnou hádanku. Budete potřebovat dobrou prostorovou a logickou inteligenci. Pokud v běžném životě dobře řešíte matematické úlohy a máte dobrou prostorovou orientaci, staví vás to do velké výhody. Pokud disponujete spíše jinými složkami inteligence, klidně si čas na řešení protáhněte. Není žádná ostuda vzít si k ruce tužku a papír. Jde přeci především o to, abyste zábavným způsobem zaměstnali vaši mysl a příjemně strávili čas. Správné řešení najdete na konci článku.

- Reklama -

Na obrázku vidíte obrazec seskládaný ze dvanácti sirek, vaším úkolem je přesunout dvě sirky tak, abyste vytvořili sedm čtverců. Úkol je o to těžší, že nemůžete se sirkami manipulovat fyzicky a řešíte úkol, který pracuje i s 3D prostorem, protože výchozím obrazcem je krychle. Pokud se vám povede úkol vyřešit do minuty, můžete na sebe být právem pyšní. Patříte zhruba mezi dvě procenta lidí.

Co je to a jak funguje logická inteligence?

Logická inteligence je schopnost analyzovat problémy a provádět matematické operace. Když pracujeme s logickými problémy, náš mozek aktivuje oblasti známé jako dorzolaterální prefrontální kortex. Tyto oblasti jsou důležité především pro kritické myšlení a rozhodování.

Při řešení logických úkolů jsou důležité neurony, které propojují různé informace a umožňují nám pochopit souvislosti. Dochází k aktivaci oblastí a my si vytváříme mentální mapy souvislostí.

Další klíčovou součástí procesu je prostorová inteligence. Je nezbytná kvůli vizualizaci a manipulaci s objekty v prostoru. Prostorová inteligence je spojena s prací parietálního laloku, oblasti mozku určené k zpracování prostorových a vizuálních informací. Je zásadní pro naši schopnost porozumět prostorovým vztahům a pochopit podstatu trojrozměrných těles.

Mozek těch, kteří mají dobrou prostorovou orientaci, je schopen vytvářet detailní ‚vnitřní mapy‘, což může být zvláště užitečné pro lidi pracující v oblastech jako je architektura, inženýrství, ale i pro řidiče nebo sportovce.

Považovat za matematického génia můžeme takové jedince, kteří mají výjimečnou schopnost pochopit a manipulovat s matematickými koncepty. Tito lidé často prokazují vysokou úroveň logické a prostorové inteligence. Mají schopnost vidět vzorce a vztahy, které ostatním mohou uniknout.

Ale pozor, matematický génius neznamená nutně, že je jedinec výjimečně inteligentní ve všech oblastech. Inteligence je mnohem více než jen matematika a logika!

Logická a prostorová inteligence, jsou součástí širšího teoretického modelu, známého jako Gardnerova teorie mnohostranné inteligence. Howard Gardner, psycholog z Harvardovy univerzity, navrhl, že inteligence není jednorozměrná, ale multidimenzionální. Podle Gardnera existuje minimálně osm druhů inteligence, z nichž každý reprezentuje jinou způsobilost mentálního procesu.

Zajímavé je, že ačkoli máme různé formy inteligence, tyto formy spolu nejsou nezbytně spojeny. Někdo může být například výjimečně hudebně nadaný, ale nemusí nutně excelovat v matematických nebo logických úlohách.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL A CHCET ROVNOU ZNOVU ZAMĚSTNAT VAŠE MOZKOVÉ ZÁVITY, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO PODOBNÝ ÚKOL SE SIRKAMI. DOKÁŽETE VYŘEŠIT SIRKOVÉ NEROVNICE?

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -