Sobota, 25 května, 2024

IQ test prostorové inteligence a logiky: Najdi správnou krychli. Do 20 sekund to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás test, který prověří vaše orientační schopnosti, rychlost a prostorovou inteligenci. Pozor! Toto není dětská hra. Do dvaceti vteřin úkol zvládnou jen ti nejchytřejší!

- Reklama -

Na obrázku vidíte rozloženou krychli a šest krychliček. Vaším úkolem je najít tu, která šabloně odpovídá. Správná je pouze jediná možnost a pokud byste tápali, najdete ji na konci článku.

Tento úkol prověří především vaši schopnost pracovat s dvojrozměrným a trojrozměrným prostorem ve mysli. Pro mozek to vůbec není jednoduchý úkol. Musíte zapojit řadu center, abyste našli správné řešení.

Abychom mohli plně porozumět, jak náš mozek zpracovává informace z vizuálního IQ testu prostorové inteligence a logiky, musíme se nejdříve podívat na strukturu mozku a na to, jak fungují jeho různé části.

Mozek se skládá z několika hlavních oblastí, z nichž každá je zodpovědná za zpracování různých typů informací. Zrakové informace nejprve prochází naším očima a následně jsou převedeny do elektrických signálů, abchom je mohli interpretovat. Signály jsou poslány do zadní části mozku, známé jako zrakový kortex, který je součástí velkého mozkového laloku – tedy části mozku zodpovědené za zpracování vizuálních informací.

Pokud jde o zpracování 2D obrázků do 3D, lidský mozek využívá několik různých vizuálních vodítek, včetně perspektivy, velikosti objektů, stínu a dalších. Tímto způsobem můžeme rozlišovat, zda je objekt blízko nebo daleko. Klíčovou oblastí je parietální lalok, který nám pomáhá pochopit prostorové vztahy mezi objekty.

Dostaneme-li se do časového tlaku – máme jen 20 sekund na nalezení správné odpovědi – mozek aktivuje několik svých částí současně. Přední část mozkové kůry, známá jako prefrontální kortex, hraje hlavní roli v rychlé rozhodovací činnosti.

Časový tlak může vyvolat stresovou reakci. Ta je kontrolována autonomním nervovým systémem, konkrétně jeho sympatickou složkou. Při stresové reakci se uvolňují hormony adrenalin a kortizol, které zvyšují srdeční frekvenci, krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Pod stresovým tlakem mozek také zapojuje amygda, což je část mozku zpracovávající emoce. Pokud je stres příliš velký, může nám to bránit v efektivním rozhodování.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

BAVLI VÁS LOGICKÝ RÉBUS? MŮŽETE SE HNED VRHNOUT DO DALŠÍHO. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO SE SKLÁDÁNÍM MEDOVÉ PLÁSTVE. JE ZALOŽENÝ NA TROŠKU JINÉM PRINCIPU, ALE VAŠE PROSTOROVÉ VNÍMÁNÍ A LOGIKU PROCVIČÍ STEJNĚ DOBŘE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -