Pondělí, 15 dubna, 2024

Bleskový IQ test: Najdi správný pohled na šroubky. Za 20 vteřin to dá jen frajer!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát takovou oddychovku. Před sebou máte seskupení tří ozubených koleček a dvou hřídelí. Na nákresu v rohu vidíte pohled shora. Vaším úkolem je najít, které hromádce nákres odpovídá. Pokud se vejdete do dvaceti vteřin, můžete si gratulovat. Máte skvělý postřeh a vaše mentální funkce pracují, jak mají.

- Reklama -

Berte tento test jako zajímavý prostředek k prověření a procvičení našeho myšlení. Abychom úkol úspěšně vyřešili, musíme zapojit několik částí mozku. Pokud funguje všechno, jak má, do půl minuty kvíz zvládnete. Pokud vám bude řešení trvat déle, možná jen nemáte dobrou chvilku a nic se neděje. Pokud byste měli dlouhodobě problémy podobné rébusy zvládat, zvažte, zda nepřišel čas obrátit se na lékaře.

Při řešení prostorově orientačních úloh, jako je tento IQ test, je nutná kombinace vizuálního a prostorového usuzování. Většina procesů se odehrává v tzv. parietálním laloku. Důležitou roli hraje hippocampus, zodpovědný za učení, paměť a prostorovou navigaci. Zapojuje se také čelní lalok, který nám pomáhá s plánováním a rozhodováním.

Proč bychom tedy měli podobné kvízy řešit denně?

Řešení prostorově orientačních úloh může přinést řadu pozitivních efektů v našem každodenním životě. Zlepší se nám dovednosti v řadě běžných činností, jako je orientace v prostoru, řízení automobilu nebo manipulace s objekty.

Obzvláště starší lidé by měli podobné kvízy řešit denně. Stárnutím dochází k přirozenému úbytku kognitivních funkcí, zhoršuje se paměť, učení a prostorová orientace. Stimulací mozku bráníme opotřebení a oslabení neuronových spojů. Cvičením mohou udržet starší lidé svou nezávislost a kvalitu života na vyšší úrovni.

Výzkumy také ukazují, že pravidelné řešení kognitivních úloh přispívá k prevenci kognitivního úbytku a snižuje riziko vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba. Tímto způsobem se starší lidé mohou aktivně podílet na udržení svého duševního zdraví a zlepšení svých životních podmínek.

Povedlo se vám dojít ke správnému řešení rychle? Pokud ano, gratulujeme. Pro kontrolu, správná hromádka má číslo sedm.

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -