Čtvrtek, 13 června, 2024

Bleskový IQ test: Najdi správný pohled na šroubky. Za 20 vteřin to dá jen frajer!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát takovou oddychovku. Před sebou máte seskupení tří ozubených koleček a dvou hřídelí. Na nákresu v rohu vidíte pohled shora. Vaším úkolem je najít, které hromádce nákres odpovídá. Pokud se vejdete do dvaceti vteřin, můžete si gratulovat. Máte skvělý postřeh a vaše mentální funkce pracují, jak mají.

- Reklama -

Berte tento test jako zajímavý prostředek k prověření a procvičení našeho myšlení. Abychom úkol úspěšně vyřešili, musíme zapojit několik částí mozku. Pokud funguje všechno, jak má, do půl minuty kvíz zvládnete. Pokud vám bude řešení trvat déle, možná jen nemáte dobrou chvilku a nic se neděje. Pokud byste měli dlouhodobě problémy podobné rébusy zvládat, zvažte, zda nepřišel čas obrátit se na lékaře.

Při řešení prostorově orientačních úloh, jako je tento IQ test, je nutná kombinace vizuálního a prostorového usuzování. Většina procesů se odehrává v tzv. parietálním laloku. Důležitou roli hraje hippocampus, zodpovědný za učení, paměť a prostorovou navigaci. Zapojuje se také čelní lalok, který nám pomáhá s plánováním a rozhodováním.

Proč bychom tedy měli podobné kvízy řešit denně?

Řešení prostorově orientačních úloh může přinést řadu pozitivních efektů v našem každodenním životě. Zlepší se nám dovednosti v řadě běžných činností, jako je orientace v prostoru, řízení automobilu nebo manipulace s objekty.

Obzvláště starší lidé by měli podobné kvízy řešit denně. Stárnutím dochází k přirozenému úbytku kognitivních funkcí, zhoršuje se paměť, učení a prostorová orientace. Stimulací mozku bráníme opotřebení a oslabení neuronových spojů. Cvičením mohou udržet starší lidé svou nezávislost a kvalitu života na vyšší úrovni.

Výzkumy také ukazují, že pravidelné řešení kognitivních úloh přispívá k prevenci kognitivního úbytku a snižuje riziko vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba. Tímto způsobem se starší lidé mohou aktivně podílet na udržení svého duševního zdraví a zlepšení svých životních podmínek.

Povedlo se vám dojít ke správnému řešení rychle? Pokud ano, gratulujeme. Pro kontrolu, správná hromádka má číslo sedm.

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -