Sobota, 25 května, 2024

Pozor, toto není hra pro děti! Stejný list do 20 vteřin nenajde 99 % dospělých

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát kvíz, který prověří vaši prostorovou orientaci, postřeh a rychlost mozkových spojů. Vaším úkolem je najít dva stejné listy. Není to tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Nevíte totiž, který list hledáte. Navíc jsou listy různě obrácené. Zde budete potřebovat značnou dávku dobré prostorové orientace.

- Reklama -

Co je to prostorová inteligence?

Prostorová inteligence je schopnost rozpoznávat, analyzovat a manipulovat s objekty ve třírozměrném prostoru ve vaší mysli. Lidé s vysokou prostorovou inteligencí si dokáží v hlavě „přehrávat“ obrázky, otáčet je, měnit je a kombinovat je.

Jak funguje prostorová inteligence v mozku?

Když se díváte na dva listy, váš mozek zpracovává obrazy prostřednictvím vizuálního kortexu. Posléze jsou obrazy transformovány z 2D formátu, jak je vidíme, do 3D podoby. Toto zpracování se často děje v parietálním laloku, který je spojen s prostorovým vnímáním a orientací.

Kdo potřebuje dobře vyvinutou prostorovou inteligenci?

Mnoho profesí vyžaduje vysokou prostorovou inteligenci, např. architekti, sochaři, chirurgové nebo piloti. Ale i v běžném životě nám tato dovednost může pomoci, např. při parkování auta nebo skládání komplexních puzzle.

Vztah prostorové inteligence k ostatním druhům inteligence:

Inteligence není jen jednohoa typu. Máme různé druhy inteligence, včetně logicko-matematické, slovní, hudební a dalších. I když můžete mít vyvinutou jednu oblast inteligence, může být jiná oblast slabší. Ale všechny tyto inteligence spolu často souvisí a mohou se navzájem posilovat.

Jak trénovat prostorovou inteligenci?

Existuje mnoho způsobů, jak trénovat prostorovou inteligenci:

Puzzle a stavebnice: Skládání puzzle nebo stavení modelů může zlepšit vaši schopnost vnímat objekty ve třírozměrném prostoru.

Videohry: Některé videohry, zejména ty s 3D grafikou, mohou pomoci vylepšit vaše prostorové dovednosti.

Rýsování a malování: Kreslení, obzvláště ve 3D perspektivě, může stimulovat vaši prostorovou inteligenci.

Fyzické aktivity: Sporty jako basketbal nebo taneční aktivity mohou pomoci rozvíjet vaše prostorové vnímání.

Vzpomeňte si, že tréninkem a praxí můžete zlepšit jakoukoli dovednost, včetně prostorové inteligence. Takže se nebojte vyzkoušet některé z těchto aktivit a sledovat svůj pokrok!

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ PROCVIČIT MOZEK PODOBNÝM TYPEM KVÍZEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO, KTERÝ JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI a RYCHLOST PROVĚŘÍ OTESTUJE STEJNĚ DOBŘE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -