Sobota, 20 dubna, 2024

Bleskový IQ test: Kdo najde dvě stejné šachovnice do 20 vteřin, je borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás test postřehu, který prověří rychlost vašich mozkových spojení. Na obrázku vidíte dvanáct šachovnic, pouze dvě z toho jsou stejné. Vaším úkolem je najít do dvaceti vteřin. Jestli se vám to povede, můžete na sebe být skutečně pyšní. Vaše mozkové synapse pracují mimořádným způsobem. Gratulujeme!

- Reklama -

Mozková spojení jsou komplexním a fascinujícím systémem, který řídí naše myšlení, pocity a chování. Vycházejí z neuronů – základních stavebních jednotek nervového systému. Neurony se spojují do obrovské sítě s dendrity a axony. Dendrity přijímají informace od jiných neuronů a předávají je tělu neuronu. Axony přenášejí informace z těla neuronu do dalších neuronů.

Spojení mezi axonem jednoho neuronu a dendritem jiného se nazývá synapse. Informace jsou předávány pomocí chemických látek známých jako neurotransmitery. Tento proces je klíčový pro veškerou mozkovou aktivitu.

Pokud máme vyřešit naši úlohu, mozek zapojí několik různých oblastí. Nejprve vizuální cortex zpracovává vizuální informace. Poté se zapojuje parietální lalok, zodpovědný za zpracování prostorových a identifikaci vzorců. Následuje frontální lalok, který se podílí na rozhodování a plánování. A konečně, hippocampus, klíčová část mozku pro paměť, hraje roli v porovnávání jednotlivých šachovnic mezi sebou a konečném řešení.

Rychlost mozkových spojení může být ovlivněna několika faktory. Fyzická aktivita například zlepšuje krevní oběh do mozku a tím podporuje zdraví a funkčnost neuronů. Vyvážená strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a minerály může také pomoci zlepšit strukturu neuronů a synapsí.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS KVÍZ ZAUJAL A RÁDI BYSTE SE PUSITLI DO DALŠÍHO, DOPORUČUJEME TŘŠBA TENTO. VAŠÍM ÚKOLEM BUDE NAJÍT SPRÁVNÝ POHLED NA DORT. KVÍZ JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU A URČENÝ K CVIČENÍ PROSTOROVÉ INTELIGENCE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -