Sobota, 25 května, 2024

Rychlá IQ hra pro nejchytřejší: Najdi dvě stejné sady nádobí. Do 20 vteřin to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme tentokrát úkol pro bystré a rychlé mozky. Prověří především vaši prostorovou inteligenci, pracovní paměť a rychlost vašich neuronových spojení. Do 20 vteřin se správného řešení doberou jen ti nejlepší. Pokud mezi ně patříte, upřímně gratulujeme. Pokud se do limitu nevejdete, nevěšte hlavu a dopřejte si více času. Vždyť jde přeci jen o hru a hlavním cílem je, abyste se pobavili a aspoň na chvilku odvedli mysl od všedních povinností a myšlenek.

- Reklama -

Na obrázku vidíte šest sad nádobí. Dvě z toho jsou stejné. Úkol je jednoduchý: najděte je! Správné řešení najdete na konci článku.

Co se děje v mozku, když se to pokoušíte úkol vyřešit?

Pracovní paměť: Když se díváte na obrázek se sadami nádobí, využíváte svou pracovní paměť, tj. dočasný úložný prostor v mozku, kde si krátce uchováváte informace, abyste je mohli zpracovat. Je to trochu jako poznámkový blok vašeho mysli. Tato paměť se primárně nachází v přední části mozku, konkrétně v předním čelním laloku.

Prostorová orientace: Při vyhledávání shodných sad nádobí musíte porovnávat jednotlivé součásti obrázku v prostoru. Prostorová orientace souvisí s parietálním lalokem v zadní části mozku. Parietální lalok také hraje klíčovou roli v matematice a při řešení logických operaci.

Neuronová spojení: Vaši schopnost rychle a efektivně vyřešit tuto úlohu závisí na rychlosti a efektivitě neuronových spojení ve vašem mozku. Neurony jsou buňky mozku, které mezi sebou komunikují pomocí elektrických a chemických signálů. Když provádíte úkoly, jako je tento, neurony spolupracují, vytvářejí spojení a předávají informace z jedné části mozku do druhé.

Prostorová inteligence: Je to schopnost rozumět prostorovým vztahům a vizuálně si představit objekty z různých úhlů. Umožňuje nám rozpoznávat vzory, tvořit mentální mapy nebo složit puzzle. Prostorová inteligence často pracuje ruku v ruce s logikou, protože když se snažíte rozpoznat vzory nebo porovnávat objekty v prostoru, využíváte logické dedukce.

Vztah mezi prostorovou inteligencí a logikou: Zatímco prostorová inteligence se zaměřuje na rozpoznání vzorů a vztahů mezi objekty v prostoru, logika je proces dedukce a odvozování závěrů. Přestože jsou tyto dvě oblasti odlišné, často spolupracují. Když hledáte shodné sady nádobí, musíte logicky vyhodnotit, které dva obrázky odpovídají stejným sadám.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ PROCVIČIT MOZEK PODOBNÝM TYPEM ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO, KTERÝ JE ZALOŽENÝ TORCHU NA JINÉM PRINCIPU, ALE VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI PROVĚŘÍ STEJNĚ DOBŘE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -