Čtvrtek, 13 června, 2024

Bleskový IQ kvíz pro bystré hlavy: Najdeš-li řešení do půl minuty, jsi frajer!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme úkol především pro ty, kteří mají skvělý postřeh a rychlé myšlení. Čím lepší kognitivní funkce, tím lépe pro vás. Pokud se vám podaří kvíz zvládnout do třiceti vteřin, jste skvělí a můžete si gratulovat!

- Reklama -

Co je vaším úkolem? Před sebou vidíte šest krychlí a jeden čtverec složený ze čtyř polí s čtyřmi různými symboly. Jedná se o stranu jedné z krychlí. Vaším úkolem je najít, o která to je. Možnost existuje pouze jediná a správné řešení najdete na konci článku.

Rychlost myšlení je ovlivněno mnoha faktory, např. genetikou, vývojem, výchovou, zdravotním stavem, věkem a životními zkušenostmi.

Genetika: Genetické predispozice hrají důležitou roli při rychlosti mozkových funkcí a schopnosti řešit logické úkoly. Genetické faktory ovlivňují strukturu a funkci mozku, což má za následek rozdíly v kognitivních schopnostech jednotlivců. Někteří lidé mají genetické předpoklady vyšší inteligence, rychlejšího zpracování informací a lepšího logického myšlení.

Vývoj: Vývojové procesy během dětství a dospívání také výrazně mozek ovlivňují. Zahrnují růst neuronů, synaptogenezi, myelinizaci a učení. Vývoj mozku závisí na dostatečné výživě, stimulaci prostředí a sociální interakci.

Výchova: Podpora vzdělání, kreativity a zvídavosti v raném věku pomáhá rozvíjet kognitivní schopnosti dítěte. Na druhou stranu, negativní vlivy, jako je zanedbání nebo traumatizující zkušenosti, mohou mít negativní dopad na kognitivní vývoj.

Zdravotní stav: Zdraví jedince ovlivňuje rychlost mozku a schopnost řešit úkoly. Chronické nemoci, úrazy hlavy, zánětlivé stavy, hormonální nerovnováha a psychické poruchy mohou mít vliv na kognitivní funkce.

Životní zkušenosti: Vzdělání, pracovní zkušenosti a sociální vztahy ovlivňují schopnost řešit úkoly. Jedinci, kteří jsou vystaveni různým zkušenostem a kognitivním výzvám, mají samozřejmě kognitivní funkce lepší než ti, kteří mozek necvičí a neřeší složité intelektuální výzvy.

Trénování rychlosti mozku a postřehu: Rychlost mozku a postřeh lze trénovat prostřednictvím různých cvičení a aktivit.

Kognitivní trénink: Kognitivní trénink zahrnuje cvičení a úkoly, které mají za cíl zlepšit různé funkce, jako jsou pozornost, paměť, rychlost zpracování informací, logické myšlení a pružnost. Můžete řešit tradiční úkoly, jako jsou rébusy, křížovky, sudoku nebo existují moderní počítačové programy a aplikace navržené speciálně pro tento účel.

Fyzická aktivita: Tělesné cvičení má pozitivní vliv i na mozek. Pravidelný tréning zlepšuje prokrvení mozku, podporuje růst neuronů a zlepšuje náladu. Aerobní cvičení, jako je běh, plavání nebo cyklistika, jsou zvláště prospěšné pro zlepšení kognitivních funkcí.

Meditace a mindfulness: Meditace a mindfulness zlepšují koncentraci, pozornost a emoční regulaci. Pravidelná meditace má celkový pozitivní vliv na mysl.

Spánek: Kvalitní spánek je zásadní pro udržení zdravého mozku a dobrých kognitivních funkcí. Během spánku se mozek regeneruje a ukládá informace do dlouhodobé paměti. Nedostatek spánku může vést ke snížení rychlosti zpracování informací a postřehu.

Sociální interakce: Udržování aktivních sociálních vztahů má pozitivní vliv i na kognitivní schopnosti. Sociální kontakty nám poskytují příležitosti pro komunikaci, řešení problémů a sdílení informací, což může stimulovat rychlost zpracování informací a postřeh.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE VYZKOUŠET DALŠÍ ÚKOL NA PROCVIČENÍ MOZKU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HROMÁDKAMI KNIH.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -