Sobota, 25 května, 2024

Logická IQ hra: Když poskládáš kousky čokolády zpět do krabice do 20 vteřin, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás rébus, který prověří především vaši prostorovou orientaci a logiku, navíc budete pracovat pod časovým tlakem, což může některým lidem výrazně snížit výkon. Pokud se vám podaří úkol vyřešit do 20 vteřin, patříte mezi 2% procenta nejinteligentnějších lidí a můžete na sebe být právem pyšní!

- Reklama -

Na obrázku vidíte krabičku čokolády, ze které vypadlo osm kousků. Vaším úkolem je umístit je do krabičky zpět tak, aby dokonale pasovaly k sobě a nikde se nepřekrývaly nebo nevznikla mezera. Řešení existuje pouze jediné a najdete ho na konci článku. Připravte si hodinky a pusťte se do řešení!

Když se zadíváte na zadání, vaše oči zachytí informace a předají je zrakové kůře v zadní části mozku. Ta zpracovává vizuální informace – rozpoznává tvary, barvy a vzory kousků čokolády. Aktivujete oblasti mozku spojené s prostorovou orientací. Klíčovou oblastí je hipokampus, zodpovědný za paměťové procesy a navigaci. Hipokampus vytváří mentální mapu prostoru a pomáhá vám představit si, jak by se jednotlivé kousky čokolády mohly vzájemně spojit a umístit do krabice.

Při logickém uvažování se zapojují různé oblasti mozku, především frontální kortex. Je spojen s vyššími kognitivními funkcemi, jako je plánování, rozhodování a úsudek. Zde se vytváří strategie a hledá optimální způsob, jak úkol vyřešit.

Při práci pod časovým tlakem mozky lidí mohou reagovat různými způsoby. Aktivuje se oblast mozku spojená s emocemi a kontrolou stresové reakce, známá jako amygda. Amygdala ovlivňuje kognitivní výkon tím, že se podílí na výběru priorit a řízení pozornosti. Pokud jste silně pod tlakem, amygda zvýší hladinu stresu a ovlivní vaši schopnost efektivně uvažovat a rozhodovat.

Existuje i jasný vztah mezi prostorovou orientací a logickým uvažováním. Prostorová orientace znamená schopnost vnímat prostorové vztahy mezi objekty a představit si jejich uspořádání ve třírozměrném systému. Logické uvažování pak zahrnuje schopnost aplikovat pravidla, sekvence a strategie, abyste dosáhli konkrétního cíle, v tomto případě správného uspořádání kousků čokolády.

Když jste vystaveni časovému tlaku, aktivuje se oblast mozku spojená s emocemi a kontrolou stresové reakce, známá jako amygda. Amygdala ovlivňuje kognitivní výkon tím, že se podílí na výběru priorit a řízení pozornosti. Pokud jste silně pod tlakem, amygda zvýší hladinu stresu a ovlivní vaši schopnost efektivně uvažovat a rozhodovat.

Celkově lze říci, že řešení logického úkolu skládání kousků čokolády zpět do krabice vyvolává aktivitu v různých oblastech mozku, včetně těch spojených s prostorovou orientací, logickým uvažováním, pamětí a kontrolou emocí. Proces řešení úkolu je komplexní a závisí na koordinaci těchto různých oblastí mozku.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A ROVNOU BYSTE SE CHTĚLI PUSTIT DO DALŠÍHO, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO ÚKOL S KUSY OBLEČENÍ. ÚKOL JE O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ, PROTOŽE SE JEDNÁ O ROVNICE, KDE BUDETE MUSET POUŽÍT PŘEDEVŠÍM VAŠI LOGICKOU UNTELIGENCI, ALE UVIDÍTE, ŽE PŘI TROŠE PŘEMÝŠLENÍ HO LEHCE ZVLÁDNETE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -