Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ test pro chytré mozky: Pomoz zedníkovi zaplnit díry ve zdi. Do půl minuty to dají jen nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný IQ test, který prověří především vaši prostorovou představivost a rychlost mozkových spojení. Na obrázku vidíte zeď, ze které vypadly cihly. Vaším úkolem je všech šest kousků poskládat na místa, kam patří. Řešení existuje pouze jediné.

- Reklama -

Nenechte se zmýlit dětsky vypadajícím obrázkem, úkol je to náročný a do půl minuty ho zvládnou pouze ti nejlepší. Připravte si časomíru a pusťte se do toho! Správné řešení najdete na konci článku.

Co se odehraje ve vaší hlavě, když luštíte tento kvíz?

Řešení této úlohy vyžaduje od lidského mozku sérii sofistikovaných procesů. V prvním kroku, když se díváte na obrázek, vaše oči zachytí obraz a převedou ho na elektrické signály. Ty se následně odešlou do mozku. Informace putuje do oblasti zvané primární vizuální kortex, který se nachází v zadní části mozku. Zde začíná základní zpracování obrazu.

Následuje řada dalších procesů, během nichž se rozlišují tvary, barvy a pohyb. Všechny informace se následně integrují do srozumitelného obrazu. Proces je rychlý a plynulý, vůbec si ho neuvědomujeme.

Když máme ucelený obraz, začíná další fáze – analýza a rozhodování. Odehrává se v části mozku zvané prefrontální kortex. Je zodpovědný za výkonné funkce, jako je plánování, rozhodování a problémové řešení. Zde se musíte rozhodnout, který kus cihly patří na které místo.

Tato úloha vyžaduje prostorovou orientaci, tj. schopnost pochopit vztahy mezi objekty v prostoru. Jedná se o záležitost pravé hemisféry mozku, protože právě zde se prostorové informace zpracovávají. Musíte porovnat tvar a velikost každého kusu s prázdnými místy na zdi a určit, který kus kam patří.

Celkově vzato, tato zdánlivě jednoduchá úloha zapojuje mnoho částí mozku a různých mentálních procesů. Jde o příklad neuvěřitelné komplexnosti a schopnosti našeho myšlení. Ať už úlohu splníte do půl minuty nebo ne, je to výborný trénink pro váš mozek a skvělá příležitost pochopit, jak vlastně funguje.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD MÁTE CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLŮ, DOPORUČUJEME TUTO ROVNICI SLOŽENOU Z RUN. JE O NĚCO TĚŽŠÍ, ALE JISTĚ SI S NÍM HRAVĚ PORADÍTE TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -