Sobota, 25 května, 2024

Logická IQ výzva pro chytré hlavy: Jak rychle složíš tabulky čokolády? 99% lidí to do minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro Vás nelehký úkol. Původně jste měli 8 celých tabulek čokolády. Někdo je ale všechny rozlámal na dvě poloviny. Vaším úkolem je poskládat rozlámané tabulky zase správně dohromady.

- Reklama -

Pokud se vám podaří 16 kousků poskládat do jedné minuty, jste skutečně dobří a můžete na sebe být pyšní. Pokud ne, nevadí, rozhodně nebudete jediní. Většina lidí potřebuje k vyřešení kvízu delší dobu.

Co se děje v mozku při řešení tohoto úkolu?

Tento typ kvízu je nejen zábavný, ale rozvíjí i důležité kognitivní funkce, jako jsou pozornost, paměť, vizuální a prostorové vnímání a logické myšlení.

Během hry nutíte mozek pracovat na mnoha úrovních. Začínáte vizuálním vnímáním obou částí předmětu a identifikací rozdílů. Mysl detekuje detaily a hledá místa, kde by mohly do sebe zapadnout.

Během hry se aktivují různé oblasti mozku, jako je například vizuální kůra a parietální kortex, které mají na starosti rozlišení tvarů a barev a prostorovou orientaci. Zabrat dostane také hippocampus, který má za úkol ukládat a vybavovat si informace.

Tento druh hry trénuje pozornost a koncentraci. Řešením podobných rébusů zvyšujeme svou schopnost dedukce a stimulujeme tvorbu nových mozkových spojení, což vede k lepší kognitivní flexibilitě a kreativitě.

Co se děje s naším mozkem, když jíme čokoládu?

Důležitou složkou čokolády jsou flavonoidy – antioxidanty, které se nacházejí v plodech kakaovníku. Chrání mozek před volnými radikály – nebezpečnými molekulami, které poškozují buněčné stěny. Flavonoidy v čokoládě navíc zlepšují průtok krve do mozku a zvyšují oxygenaci buněk.

Kromě toho obsahuje čokoláda také kofein a theobromin, stimulanty zlepšující koncentraci. Tyto látky aktivují neurotransmitery, jako dopamin a serotonin, což navozuje dobrou náladu a pocit štěstí.

Při požití čokolády se aktivují různé oblasti mozku, včetně prefrontálního kortexu zodpovědného za plánování a rozhodování, a limbického systému, který je spojen s emocemi a motivací. Čokoláda také stimuluje uvolňování endorfinů, což jsou přírodní opiáty v mozku, které nám poskytují pocit pohody a euforie.

Je třeba si uvědomit, že čokoláda obsahuje také cukr a tuk. Nadměrné množství čokolády může vést k cukrovce a obezitě. Konzumace čokolády má tedy pozitivní vliv na naši mysl a tělo, pouze pokud se konzumuje s mírou.

CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ BUŇKY, TAKHLE TO DĚLALI VE STARÉ ČÍNĚ.

Správné řešení úlohy s čokoládami najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -