Sobota, 25 května, 2024

Test IQ: Jak rychle vám to pálí? Tento dětský matematický rébus dá každý. Skoro nikdo ale pod 5 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Rychlost myšlení je schopnost rychle a efektivně zpracovávat informace v mozku. Závisí na mnoha faktorech, jako jsou genetika, věk, vzdělání, trénink a zdraví mozku. Rychlost myšlení se může lišit u jednotlivců a může se také lišit v různých situacích.

- Reklama -

Existuje mnoho způsobů, jak trénovat rychlost myšlení, včetně řešení hádanek a logických problémů. Jednu takovou jsme pro vás připravili.

Není složitá, jde především o rychlost!

Podívejte se na tento jednoduchý rébus. Princip pochopíte snadno. Prvně musíte dosadit za jednotlivé druhy ovoce konkrétní čísla a dopočítat poslední rovnici v sloupci. 

Soustřeďte se, jdeme na to!

Učení se nových věcí, meditace, cvičení a zdravého životního stylu. Některé vědecké studie také naznačují, že určité potraviny, jako jsou ovoce, zelenina a ryby, mohou pomoci zlepšit rychlost myšlení.

Tady je správné řešení:

  • ANANANAS = 5
  • BORŮVKY = 4
  • BLUMA = 3

VÝSLEDNÁ ROVNICE:

ANANAS + BOROVKY− BLUMA = ?

5 + 4 − 3 = 6 

Pokud jste rovnici stihli vyřešit do pěti vteřin, můžete si gratulovat! Vaše mentální schopnosti jsou obdivuhodné. Jste mimořádně rychlí a pohotoví.

Pokud si chcete udělat další test, zkuste tento s šachovou figurkou. Ten už tak snadný není!

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -