Pondělí, 15 dubna, 2024

Blesková IQ výzva pro bystré: Poskládej správně kostky a nejdi tři písmena! Máš na to půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz, kde musíte použít prostorovou orientaci, logické myšlení, a především zapojit váš důvtip.

- Reklama -

Na obrázku vidíte trojrozměrnou šablonu, ze které vypadly dílky. Vaším úkolem je vrátit všech sedm kostek na správné místo tak, aby se na čelní straně objevil nápis seskládaný ze tří písmen. Jedná se o anglické slovo a zcela jistě ho znáte. Řešení není složité, pokud budete pozorní. Kvíz v sobě obsahuje velkou nápovědu! Pusťte se do luštění. Když se vejdete do půl minuty, jste vážně skvělí a můžete na se být pyšní!

Co je to prostorová orientace a jak a proč ji cvičit?

Prostorová orientace je schopnost rozpoznávat objekty a jejich vztahy v prostoru. Jedná se o klíčovou dovednost, která má významný dopad na naše každodenní životy a úkoly. Kvízy, jako tento, jsou skvělým způsobem, jak procvičovat ji i logické myšlení.

Prostorová orientace je centralizovaná především v parietálním laloku, který se nachází v horní a zadní části našeho mozku. Integrují se zde informace z našich smyslů a vnímáme jím prostor a naše místo v něm. Pravý parietální lalok je důležitý pro prostorové zpracování, zatímco levý parietální lalok se více zaměřuje na verbální a analytické úkoly.

Další důležitou oblastí je hipokampus, součást temporálního laloku. Hraje zásadní roli v procesech paměti a učení. Hipokampus je zvláště podstatný pro prostorovou paměť a navigaci, a pomáhá vytvářet mentální mapy prostředí, ve kterém se nacházíme.

Prostorová orientace se dá trénovat prostřednictvím různých aktivit a cvičení, jako je právě tento typ kvízů. Řešení úkolů, které vyžadují manipulaci s objekty a pochopení jejich vzájemných vztahů v prostoru, může zlepšit naše schopnosti i v běžném životě. Prostorovou orientaci potřebujeme denně. Při pohybu ve městě i přírodě, parkování auta, skládání nábytku nebo plánování optimálního uspořádání věcí ve vašem okolí. Tréning prostorové orientace přispívá k lepším sportovním výkonům, zejména u sportů, které vyžadují rychlé a přesné pohyby v prostoru, jako je fotbal, basketbal nebo gymnastika.

Prostorová orientace je též důležitá pro umělecké obory, jako je architektura, design či sochařství, kde se vyžaduje schopnost vizualizovat a manipulovat s objekty a formami v prostoru. V neposlední řadě může trénink prostorové orientace přispět k lepšímu zvládání stresu a úzkosti spojených s neznámými situacemi nebo prostředím.

Tak co? Jak rychle jste odhalili slovo? Bylo to docela jednoduché, obzvlášť, když jste meli obrázek lišky namalovaný přímo u kvízu.

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE DOST A CHCETE SE PUSTIT DO DALŠÍHO KVÍZU, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S OBRÁZKOVÝMI ROVNICEMI. PROVĚŘÍ NEJEN VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI, ALE I LOGICKÉ MYŠLENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -