Úterý, 23 července, 2024

Blesková IQ výzva pro bystré: Poskládej správně kostky a nejdi tři písmena! Máš na to půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz, kde musíte použít prostorovou orientaci, logické myšlení, a především zapojit váš důvtip.

- Reklama -

Na obrázku vidíte trojrozměrnou šablonu, ze které vypadly dílky. Vaším úkolem je vrátit všech sedm kostek na správné místo tak, aby se na čelní straně objevil nápis seskládaný ze tří písmen. Jedná se o anglické slovo a zcela jistě ho znáte. Řešení není složité, pokud budete pozorní. Kvíz v sobě obsahuje velkou nápovědu! Pusťte se do luštění. Když se vejdete do půl minuty, jste vážně skvělí a můžete na se být pyšní!

Co je to prostorová orientace a jak a proč ji cvičit?

Prostorová orientace je schopnost rozpoznávat objekty a jejich vztahy v prostoru. Jedná se o klíčovou dovednost, která má významný dopad na naše každodenní životy a úkoly. Kvízy, jako tento, jsou skvělým způsobem, jak procvičovat ji i logické myšlení.

Prostorová orientace je centralizovaná především v parietálním laloku, který se nachází v horní a zadní části našeho mozku. Integrují se zde informace z našich smyslů a vnímáme jím prostor a naše místo v něm. Pravý parietální lalok je důležitý pro prostorové zpracování, zatímco levý parietální lalok se více zaměřuje na verbální a analytické úkoly.

Další důležitou oblastí je hipokampus, součást temporálního laloku. Hraje zásadní roli v procesech paměti a učení. Hipokampus je zvláště podstatný pro prostorovou paměť a navigaci, a pomáhá vytvářet mentální mapy prostředí, ve kterém se nacházíme.

Prostorová orientace se dá trénovat prostřednictvím různých aktivit a cvičení, jako je právě tento typ kvízů. Řešení úkolů, které vyžadují manipulaci s objekty a pochopení jejich vzájemných vztahů v prostoru, může zlepšit naše schopnosti i v běžném životě. Prostorovou orientaci potřebujeme denně. Při pohybu ve městě i přírodě, parkování auta, skládání nábytku nebo plánování optimálního uspořádání věcí ve vašem okolí. Tréning prostorové orientace přispívá k lepším sportovním výkonům, zejména u sportů, které vyžadují rychlé a přesné pohyby v prostoru, jako je fotbal, basketbal nebo gymnastika.

Prostorová orientace je též důležitá pro umělecké obory, jako je architektura, design či sochařství, kde se vyžaduje schopnost vizualizovat a manipulovat s objekty a formami v prostoru. V neposlední řadě může trénink prostorové orientace přispět k lepšímu zvládání stresu a úzkosti spojených s neznámými situacemi nebo prostředím.

Tak co? Jak rychle jste odhalili slovo? Bylo to docela jednoduché, obzvlášť, když jste meli obrázek lišky namalovaný přímo u kvízu.

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE DOST A CHCETE SE PUSTIT DO DALŠÍHO KVÍZU, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S OBRÁZKOVÝMI ROVNICEMI. PROVĚŘÍ NEJEN VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI, ALE I LOGICKÉ MYŠLENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -