Sobota, 25 května, 2024

Logická IQ výzva pro chytré mozky: Jak rychle složíš plástve k sobě? 99% lidí to do půl minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logický rébus střední obtížnosti. Na obrázku vidíte 6 včelích pláství rozdělených na dvě poloviny. Seskládejte je tak, aby levé části pasovaly k pravým.

- Reklama -

Pro řešení tohoto konkrétního kvízu je zapotřebí především logické uvažování a rozpoznávání vzorců. Tento typ inteligence nazývá logicko-matematická inteligence a je jednou z osmi základních typů podle múltiplních teorie Howarda Gardnera.

Logicko-matematická inteligence se týká schopnosti rozpoznávat a řešit logické problémy, matematické úlohy, identifikovat vztahy a vzorce a pracovat s abstraktními myšlenkami. V tomto konkrétním kvízu je důležité pozorovat vzory na obrázku a logicky je propojit a ještě vše provést v co nejkratším čase.

Logicko-matematická inteligence se koordinuje v několika oblastech mozku. Jednou z hlavních oblastí je prefrontální kortex, který se podílí na plánování, rozhodování a řešení problémů. Dalšími důležitými oblastmi jsou hipokampus, který uchovává a zpracovává informace, a parietální lalok, který umožňuje porozumění prostorovým a matematickým konceptům.

Logicko-matematická inteligence spojena s funkční konektivitou mezi různými oblastmi mozku, což umožňuje rychlé a efektivní zpracování informací a řešení problémů.

Vědci také předpokládají, že v rozvoji logicko-matematické důležitou roli hrají genetické faktory, stejně jako prostředí a výchova. Žádoucí je pravidelný trénink a cvičení, které tuto formu inteligence posilují.

Jak trénovat logicko-matematickou inteligenci?

Existuje několik způsobů, jak zlepšit logicko-matematickou inteligenci. Jedním z nejjednodušších je pravidelné řešení logických problémů, hádanek a úloh. Existuje mnoho knih, časopisů a webových stránek, které nabízejí rébusy a kvízy. Nutí vás rozpoznávat logické vzorce a vztahy mezi různými prvky problému.

Také je důležité rozvíjet schopnost abstraktního myšlení a vizualizace. To lze nejlépe cvičit pomocí geometrických úloh nebo počítačových her.

Důležité je však si uvědomit, že zlepšení logicko-matematické inteligence není jednorázová záležitost a vyžaduje pravidelný trénink a cvičení. Pokud však budete cvičit systematicky, můžete se postupem času stát lepším v rozpoznávání a řešení logických problémů a matematických úloh.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ ZKUSIT KVÍZ ZAKOŽENÝ NA JINÉM PŘINCIPU LOGIKY, PUSŤTE SE TŘEBA DO TOHOTO 3D SUDOKU.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -