Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test prostorové představivosti: Spáruj zrcadlově obrácené obrazce. Máš na to 45 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás náročný kvíz, který otestuje vaši pracovní paměť, prostorové vnímání a rychlost myšlení. Vaším úkolem je vyřešit hádanku během 45 sekund, což zvládnou skutečně pouze rychlí a bystří jedinci! Pokud úkol nestihnete vyřešit v limitu, nezoufejte, nevzdávejte se a dopřejte si více času. Jedná se jen o hru a cílem je především se pobavit!

- Reklama -

Na obrázku uvidíte celkem dvanáct stromečků sestavených ze sirek. Mají vůči sobě různým způsobem postavené hlavičky. Každý stromeček v horní části má svůj přesný zrcadlový obraz v části spodní. Vaším úkolem je stromečky spárovat. 

Přejeme vám mnoho úspěchů při řešení hádanky. Správné řešení naleznete na konci článku.

Co se odehrává v hlavě při luštění tohoto kvízu?

Při luštění našeho kvízu se v mozku odehrává řada komplexních procesů, které si podrobněji rozebereme. Na základě vizuálního vnímání obrázku se nejprve aktivoval primární vizuální kortex v mozkové kůře. V této oblasti dochází k analýze a zpracování informací, které umožňují rozpoznání jednotlivých prvků obrázku, jako jsou tvary, barvy a textury.

V dalších oblastech mozku se tyto informace integrují do celkové mentální reprezentace. Proces zahrnuje aktivaci limbického systému zpracovávajícího emoce, prefrontálního kortexu, ve kterém se odehrává rozhodování a plánování. Tímto způsobem vzniká komplexní obraz v naší mysli, který je základem pro vyřešení daného úkolu.

Velmi důležitou roli při řešení jakéhokoli logockého úkolu hraje paměťová kapacita mozku. Jakmile odhalíme shodnou dvojici, musíme si tuto informaci zapamatovat. Proces se odehrává v hipokampu a jeho okolních oblastech, kde dochází k vytváření krátkodobých a dlouhodobých paměťových stop. Hipokampus je zásadní pro ukládání nových informací a jejich následné vybavování informací dříve uložených.

Kromě paměti je pro úspěšné řešení kvízu v časovém limitu nezbytná také rychlost a flexibilita myšlení. K tomu, abychom byli schopni včas spárovat zrcadlově obrácené obrazce, musíme rychle propojovat informace a přepínat mezi různými kategoriemi a znaky, jako jsou tvary, barvy a pozice. Při tomto procesu se uplatňuje řada oblastí mozku, které spolu komunikují a koordinují svou činnost.

Pokud se vám podařilo vyřešit rébus v časovém limitu, prokázali jste výjimečnou kombinaci paměťových a kognitivních dovedností. V případě, že se vám to nepovedlo, nezoufejte. Mozek je plastický orgán, který se neustále vyvíjí, a všechny tyto dovednosti lze zdokonalit prostřednictvím tréninku a cvičení.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI JEŠTĚ POTRÉNOVAT MOZEK, DOPORUČUJEME TENTO KVÍZ. JE PODOBNÝ, JEN MÍSTO ZÁPALEK SE POKUSTE SPÁROVAT BAREVNÉ LODIČKY. 

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -