Čtvrtek, 13 června, 2024

Rychlý IQ test: Jestli najdete mezi buldozery traktor za 10 vteřin, můžete se povazovat za génia!

Mohlo by vás zajímat

Inteligence je velmi komplexní pojem, který se používá k popisu celkové schopnosti jedince přizpůsobit se novým situacím. Člověk je tak inteligentní, jak rychle a zdatně je schopný porozumět situaci, řešit problémy, myslet abstraktně, učit se, plánovat, rozhodovat se, tvořit a komunikovat s ostatními. 

- Reklama -

Inteligence se může projevovat různými způsoby, jako např. verbální a nonverbální logika, prostorové myšlení, schopnost rozpoznávat vzorce a abstrakce, sociální a emoční inteligence a další. 

My se v tomto případě zaměříme na postřeh. Soustřeďte se, tento úkol není jednoduchý. 

Pozdně se zadívejte na náš obrázek. Najdete na něm žluté buldozery. Liší se pouze velikostí, jinak jsou všechny totožné. Jeden je však nepatrně jiný! Něco mu chybí a rázem se z buldozeru stane bagr.

Váš postřeh je tak dobrý, jak rychle ho najdete. Pokud to zvládnete do deseti vteřin, můžete tuto složku vaší inteligence považovat za mimořádně vysokou. 

Pokud se vám to neprovede, nevadí. Prostě nemáte den, nebo jsou u vás dominantní jiné neméně důležité složky. 

Pokud si chcete otestovat logické myšlení, vyzkoušejte hru s šachovou figurkou zde.

Správné řešení hádanky s traktorem najdete tady: 

testy
Foto: Depositphotos.com

Pokud jste si dopředu dokázali vydefinovat, že bagr je buldozer bez radlice, projevili jste i velkou dávku logického myšlení a při řešení úkolu jste si mohli výrazně pomoci. 

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -