Pondělí, 15 dubna, 2024

Logický IQ test: Spáruj obrázky, aby odpovídaly předloze. Do 30 vteřin to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi náročný rébus. Prověří především vaši prostorovou orientaci, logiku a krátkodobou (pracovní) paměť. Lidé s dobře vyvinutými složkami těchto druhů inteligence se zadáním problém mít nebudou, ostatní pravděpodobně ano.

- Reklama -

Půl minuty je velmi krátká doba a v takto omezeném limitu dokáží rébus vyřešit zhruba jen 2 % lidí. Pokud mezi ně patříte, můžete na sebe být právem pyšní. Pokud ne, nebuďte smutní a klidně si čas protáhněte. Jedná se přeci jeno hru a hlavním účelem je se pobavit a příjemným způsobem osvěžit mysl.

Před sebou vidíte dvě sady obrázků – trojúhelníky s prázdnými poli (A – F) a čtyřúhelníky, které vypadly z trojúhelníků (1 – 6). Vaším úkolem je trojúhelníky s čtyřúhelníky spárovat k sobě podle předloh v prvním řádu. Pusťte se do toho. Kdybyste tápali, správné řešení najdete ne konci článku.

Mozek je komplexní orgán. Při řešení tohoto úkolu jsou nejdůležitějšími funkce mozku prostorová orientace, krátkodobá paměť a logické myšlení. Kooperací těchto tří složek se dobereme správného výsledku. Lidský mysl je zázrak a možná budete velmi překvapeni, co vše musí ve vašem mozku proběhnout, abyste zdánlivě snadný úkol vyřešili.

Prostorová orientace je schopnost vnímat a porozumět vztahům mezi objekty v prostoru. Při řešení tohoto rébusu ji využíváte k určení shod mezi čtyřúhelníky a trojúhelníky na základě jejich vzájemných poloh.

Krátkodobá paměť je schopnost uchovávat informace a manipulovat s nimi po krátkou dobu, v našem případě v průběhu řešení úkolu. Musíte výsledky toho, co jste již zjistili, udržet v mysli tak dlouho, dokud se nedoberete správného řešení.

Logické myšlení je schopnost analyzovat informace, rozpoznávat vzorce, odhalovat souvislosti a aplikovat logické deduktivní a induktivní procesy.

Procesy se odehrávají v různých částech mozku a jsou vzájemně propojeny. Prostorová orientace je řízena oblastmi mozku, jako je parietální lalok a hipokampus. Krátkodobá paměť je spojena s částmi nazývanými prefrontální kortex a hippocampus. Logické myšlení je zpracováváno v různých oblastech mozku, včetně frontálního kortexu spojeného s rozhodováním, plánováním a logickým uvažováním.

Pamatujte, že úspěch při řešení rébusu nezávisí pouze na vaší inteligenci, ale také na tréninku a cvičení kognitivních schopností. Pokud se vám nezadaří na první pokus či v limitu, nezoufejte. Pravidelný trénink skvěle rozvíjí mentální dovednosti a vaše výkony se trpělivostí a systematickým cvičením budou zlepšovat a zlepšovat.

Správné řešení je toto:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL A CHCETE SI PROOCVIČTI MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, ZKUSTE TŘEBA ROVNICE, KDE BUDETE HLEDAT HODNOTY PRO JEDNOTLIVÉ KUSY OBLEČENÍ. PROSTOROVOU ORIENTACI POTŘEBOVAT NEBUDETE, ÚKOL JE ALE NÁROČNĚJŠÍ NA KRÁTKODOBOU PAMĚŤ, A PŘEDEVŠÍM NA LOGICKÉ MYŠLENÍ.

PŘI TROŠE ÚSILÍ HO URČITĚ HRAVĚ TAKÉ ZVLÁDNETE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -