Sobota, 20 dubna, 2024

Velikonoční IQ test pro bystré mozky: Najdeš 8 rozdílů do minuty. Pozor! jsou poschovávané rafinovaně!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný velikonoční kvíz. Princip je jednoduchý a všeobecně známý. Budete hledat rozdíly mezi dvěma obrázky. Mohlo by se zdát, že jde o úkol určený dětem. Nenechte se zmýlit, není. I leckterý dospělý bude mít problém všech osm rozdílů nalézt.

- Reklama -

Jedná se totiž malé a velmi rafinovaně poschovávané detaily. Pokud se vám povede všech 8 najít do jedné minuty, máte mimořádný postřeh a můžete si gratulovat. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, postřeh se dá trénovat!

Co se děje v mozku, když hledáte rozdíly?

Hledání rozdílů mezi dvěma podobnými obrázky je činnost, která zdravým způsobem aktivují různé oblasti mozku a spouští důležité kognitivní procesy.

Když řešíme zábavný kvíz, první krok, kterým procházíme, je vstup vizuální informace do mozku. Zraková kůra v occipitálním laloku analyzuje a zpracovává informaci. Poté se proces přesouvá do temporálního laloku. Sem se ukládají naše vědomosti a znalosti o věcech. Temporální lalok nám umožňuje rozeznat objekty, barvy a tvary.

Dále je potřeba zapojit oblasti mozku, které se zabývají pamětí a myšlením. Aktivuje se část zvaná limbický systém. Zpracovává emoce a je spojena s motivací, pozorností a pamětí. Pracuje také prefrontální kůra, která se podílí na plánování, rozhodování a koncentraci.

U hledání rozdílů je nejdůležitější vizuální zpracování informací v zrakové kůře. Zapojujeme též oblasti mozku, které se zabývají kontrolou a koordinací očních pohybů.

Pokud jste si tedy mysleli, že hledání rozdílů je jednoduchá záležitost, věřte, že není. Vašemu mozku dá velice zabrat a zaměstná ho podobně, jako byste například řešili složité matematické rovnice.

Tradice zdobení vajec

Malování vajec je součástí velikonočních tradic po celém světě. Původ tradice se však liší od země a oblasti. V mnoha kulturách jsou vejce považována za symbol nového života. Ve starověkém Egyptě byla vejce symbolem zrození a často sloužila jako dar, kterým si Egypťané přáli štěstí a zdraví. Podobně i Řekové a Římané uctívali vejce jako symbol plodnosti a nového začátku.

Tradice malovaných vajec je silná ve východním křesťanství, zejména v Rusku a na Ukrajině. Vejce se, podobně jako u nás, barví a zdobí se různými vzory a symboly. Východní Slované častěji používají náboženské prvky, jako jsou kříž, hvězda a ryby. V Německu a Rakousku se vejce zdobí často technikou otisků rostlin.

Naše specifická tradice zdobení voskem je velmi ceněná po celém světě. Technika voskování je velmi pracná, ale výsledek kouzelný.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ ZALUŠTIT MŮŽE VYZKOUŠET HLEDÁNÍ ROZDÍLŮ NA ČÍNSKÉM OBRAZE. TEN UŽ PRO DĚTI NENÍ VŮBEC! NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -