Úterý, 23 července, 2024

Velikonoční IQ test pro bystré mozky: Najdeš 8 rozdílů do minuty. Pozor! jsou poschovávané rafinovaně!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný velikonoční kvíz. Princip je jednoduchý a všeobecně známý. Budete hledat rozdíly mezi dvěma obrázky. Mohlo by se zdát, že jde o úkol určený dětem. Nenechte se zmýlit, není. I leckterý dospělý bude mít problém všech osm rozdílů nalézt.

- Reklama -

Jedná se totiž malé a velmi rafinovaně poschovávané detaily. Pokud se vám povede všech 8 najít do jedné minuty, máte mimořádný postřeh a můžete si gratulovat. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, postřeh se dá trénovat!

Co se děje v mozku, když hledáte rozdíly?

Hledání rozdílů mezi dvěma podobnými obrázky je činnost, která zdravým způsobem aktivují různé oblasti mozku a spouští důležité kognitivní procesy.

Když řešíme zábavný kvíz, první krok, kterým procházíme, je vstup vizuální informace do mozku. Zraková kůra v occipitálním laloku analyzuje a zpracovává informaci. Poté se proces přesouvá do temporálního laloku. Sem se ukládají naše vědomosti a znalosti o věcech. Temporální lalok nám umožňuje rozeznat objekty, barvy a tvary.

Dále je potřeba zapojit oblasti mozku, které se zabývají pamětí a myšlením. Aktivuje se část zvaná limbický systém. Zpracovává emoce a je spojena s motivací, pozorností a pamětí. Pracuje také prefrontální kůra, která se podílí na plánování, rozhodování a koncentraci.

U hledání rozdílů je nejdůležitější vizuální zpracování informací v zrakové kůře. Zapojujeme též oblasti mozku, které se zabývají kontrolou a koordinací očních pohybů.

Pokud jste si tedy mysleli, že hledání rozdílů je jednoduchá záležitost, věřte, že není. Vašemu mozku dá velice zabrat a zaměstná ho podobně, jako byste například řešili složité matematické rovnice.

Tradice zdobení vajec

Malování vajec je součástí velikonočních tradic po celém světě. Původ tradice se však liší od země a oblasti. V mnoha kulturách jsou vejce považována za symbol nového života. Ve starověkém Egyptě byla vejce symbolem zrození a často sloužila jako dar, kterým si Egypťané přáli štěstí a zdraví. Podobně i Řekové a Římané uctívali vejce jako symbol plodnosti a nového začátku.

Tradice malovaných vajec je silná ve východním křesťanství, zejména v Rusku a na Ukrajině. Vejce se, podobně jako u nás, barví a zdobí se různými vzory a symboly. Východní Slované častěji používají náboženské prvky, jako jsou kříž, hvězda a ryby. V Německu a Rakousku se vejce zdobí často technikou otisků rostlin.

Naše specifická tradice zdobení voskem je velmi ceněná po celém světě. Technika voskování je velmi pracná, ale výsledek kouzelný.

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ ZALUŠTIT MŮŽE VYZKOUŠET HLEDÁNÍ ROZDÍLŮ NA ČÍNSKÉM OBRAZE. TEN UŽ PRO DĚTI NENÍ VŮBEC! NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -