Sobota, 20 dubna, 2024

IQ hra jen pro bystré a rychlé: Najdeš do minuty správný stín velikonočního zajíčka?

Mohlo by vás zajímat

Velikonoce se kvapem blíží, tak jsme pro vás připravili tematickou velikonoční hru. Původně je určená dětem, ale to vůbec nevadí. Vy máte na rozdíl od nich časový limit. 

- Reklama -

Minuta by se zdála jako spoustu času, ale není. Zkuste si to a uvidíte. 

Dobře si prohlédněte obrázek velikonočního zajíčka. Vypadá trošku přihlouple, ale na obtížnosti hry to nic nemění. Tento kvíz rozhodně pro hloupé není! 

Vaším úkolem je najít mezi šesti stíny ten skutečně odpovídající. Správná odpověď je pouze jedna. 

Co budete k řešení úkolu potřebovat?

Nejdůležitější při řešení tohoto kvízu je vizuálně-prostorová inteligence, tj. schopnost rozpoznávat, analyzovat a manipulovat s vizuálními informacemi a obrazovými podněty v prostoru. 

Tato schopnost je v běžném životě velmi důležitá. Stěžejní je při rozpoznávání obličejů a identifikaci osob.  Vizuálně-prostorová inteligence nám umožňuje najít cestu k cíli a pamatovat si cesty, které jsme již projeli. Tento druh mentální funkce hojně využívají umělci. Potřebují ji pro tvorbu uměleckých děl, jako jsou malby, kresby, sochy a designové návrhy,

Návod k řešení kvízu: 

  1. Pečlivě si prohlédněte obrázek velikonočního zajíčka a zaměřte se na detaily a charakteristické znaky.
  2. Porovnejte stíny se znaky na obrázku a pokuste se co nejpřesněji si zapamatovat tvar předlohy. Ten pak porovnávejte s každým stínem zvlášť. 
  3. Můžete také použít strategii vylučování. Objevíte-li rozdíl, zaměřte se na něj a postupně ho vylučte u všech obrázků. Stíny, které vám takto odpadnou, si zapamatujte a při dalším pátrání je už můžete ignorovat. Touto metodou dojdete k jedinému správnému výsledku. 

Podařilo se vám najít správné řešení. Pokud jste identifikovali stín zajíce v pravém rohu, jste dobří. Pokud jste to stihli do minuty, jste skvělí!

POKUD NEMÁTE DOST, MŮŽETE SE PUSTIT DO DALŠÍHO KVÍZU. TENTO S HLEDÁNÍM TRAKTORU MEZI BAGRY JE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -