Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ hra jen pro bystré a rychlé: Najdeš do minuty správný stín velikonočního zajíčka?

Mohlo by vás zajímat

Velikonoce se kvapem blíží, tak jsme pro vás připravili tematickou velikonoční hru. Původně je určená dětem, ale to vůbec nevadí. Vy máte na rozdíl od nich časový limit. 

- Reklama -

Minuta by se zdála jako spoustu času, ale není. Zkuste si to a uvidíte. 

Dobře si prohlédněte obrázek velikonočního zajíčka. Vypadá trošku přihlouple, ale na obtížnosti hry to nic nemění. Tento kvíz rozhodně pro hloupé není! 

Vaším úkolem je najít mezi šesti stíny ten skutečně odpovídající. Správná odpověď je pouze jedna. 

Co budete k řešení úkolu potřebovat?

Nejdůležitější při řešení tohoto kvízu je vizuálně-prostorová inteligence, tj. schopnost rozpoznávat, analyzovat a manipulovat s vizuálními informacemi a obrazovými podněty v prostoru. 

Tato schopnost je v běžném životě velmi důležitá. Stěžejní je při rozpoznávání obličejů a identifikaci osob.  Vizuálně-prostorová inteligence nám umožňuje najít cestu k cíli a pamatovat si cesty, které jsme již projeli. Tento druh mentální funkce hojně využívají umělci. Potřebují ji pro tvorbu uměleckých děl, jako jsou malby, kresby, sochy a designové návrhy,

Návod k řešení kvízu: 

  1. Pečlivě si prohlédněte obrázek velikonočního zajíčka a zaměřte se na detaily a charakteristické znaky.
  2. Porovnejte stíny se znaky na obrázku a pokuste se co nejpřesněji si zapamatovat tvar předlohy. Ten pak porovnávejte s každým stínem zvlášť. 
  3. Můžete také použít strategii vylučování. Objevíte-li rozdíl, zaměřte se na něj a postupně ho vylučte u všech obrázků. Stíny, které vám takto odpadnou, si zapamatujte a při dalším pátrání je už můžete ignorovat. Touto metodou dojdete k jedinému správnému výsledku. 

Podařilo se vám najít správné řešení. Pokud jste identifikovali stín zajíce v pravém rohu, jste dobří. Pokud jste to stihli do minuty, jste skvělí!

POKUD NEMÁTE DOST, MŮŽETE SE PUSTIT DO DALŠÍHO KVÍZU. TENTO S HLEDÁNÍM TRAKTORU MEZI BAGRY JE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -