Čtvrtek, 13 června, 2024

Jen lidé s IQ 120 a více najdou do 20 vteřin správný odraz mlýnu v jezeře. Jak jste na tom vy?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový úkol, který prověří postřeh a prostorovou inteligenci a logiku. Zadání je jednoduché: Najděte větrný mlýn, který se odráží v jezeře. Řešení existuje jediné a pro kontrolu ho najdete na konci článku.

- Reklama -

Lidé, kterým se podaří najít správný hrad do dvaceti vteřin obvykle disponují matematickým IQ kolem 120, což je výrazný nadprůměr. Vliv na výkon může mít také aktuální schopnost koncentrace. Mohou vás ovlivnit rušivé podněty z okolí nebo momentální únava a fyzická nepohoda. Proto berte výsledek pouze jako orientační.

Mozek je zázračným orgánem, který se stará o naše vnímání světa. Zpracovává smyslové podněty a vytváří z nich obrazy. Ty jsou pak naší verzí reality.

Klíčová oblast, která se zapojuje při vnímání zrcadlových obrazů, je pravá hemisféra mozku. Specializuje se na vizuální a prostorové informace. Díky ní jsme schopni si představit, jak by vypadala různá místa a objekty z různých úhlů.

Úkol také vyžaduje určitou formu logiky. Nejde o matematickou logiku, ale spíše o vizuální a prostorovou logiku. Ta nám pomáhá pochopit, jak se světlo odráží od povrchů, jako je voda, a jak se toto odrážení mění v závislosti na úhlu pohledu.

Co je IQ, neboli inteligenční kvocient?

Jedná se měřítko, které se snaží kvantifikovat inteligenci jedince. Hodnota 100 je průměrná pro populaci. Pokud máte IQ 120, jste nadprůměrní. Patříte k asi 9% populace. Ale pamatujte, IQ je jen jedno měřítko inteligence. Nezahrnuje všechny aspekty toho, co z nás dělá inteligentní bytosti.

Úspěch v tomto úkolu tedy nezávisí jen na IQ. Záleží také na naší schopnosti koncentrovat se. Soustředění může ovlivnit například únava nebo rušivé vlivy z okolí. Pokud se vám nepovedlo správné řešení najít v časovém limitu, nezoufejte. I logika a prostorová inteligence se dají cvičit. Uvidíte, že když budete podobné kvízy řešit pravidelně, velmi brzy se doberete výsledků, se kterými budete právem spokojeni.

JESTLI SE CHCETE ROVNOU PUSTIT DO DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S OBRAZOVÝMI ROVNICEMI. JSOU ZALOŽENY NA JINÉM DRUHU LOGIKY, K PROSTOROVÉ INTELIGENCI BUDETE MUSET PŘI PŘEMÝŠLENÍ ZAPOJIT JEŠTĚ LOGIKU. KVÍZ NAJDETE ZDE.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -