Čtvrtek, 13 června, 2024

Bleskový IQ test: Poskládáš rozbitou vitráž do 10 vteřin? Tak rychle to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový test prostorové inteligence, postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů. Vaším úkolem je pomoci vědci poskládat tři vypadlé kousky zpět do vitráže. Úkol by vůbec složitý nebyl, kdybyste na něj neměli pouhých deset vteřin. I pro mimořádně rychlé a bystré mozky je to velká výzva!

- Reklama -

Připravte si hodinky, začínáme… Správné řešení pro kontrolu najdete na konci článku.

Rychlost mozkových spojů, také nazývaných synapse, je ovlivněna několika faktory. První z nich je genetika. Geny ovlivňují strukturu a fungování našeho mozku.

Dalším faktorem je stav našeho zdraví. Fyzické a duševní zdraví ovlivňují rychlost a účinnost našich mozkových spojů.

Strava je také důležitá. Vyvážená strava bohatá na živiny podporuje zdraví mozku. Omega-3 mastné kyseliny jsou pro mozek klíčové.

Fyzická aktivita také pomáhá. Pravidelné cvičení zlepšuje průtok krve v mozku a podporuje růst nových neuronů.

Spatný spánek může způsobit pomalé myšlení. Dostatek kvalitního spánku je pro zdraví mozku nezbytný.

Stres je další faktor. Chronický stres může narušit mozkové spoje. Relaxace a meditace mohou pomoci.

K rychlému řešení úloh, jako je tento, jsou potřebné určité předpoklady. První je pozornost. Musíte se soustředit na úkol.

Druhý proces je vizuální zpracování. Váš mozek musí rychle rozpoznat a pochopit, co vidí.

Třetí je rozhodování. Musíte rychle rozhodnout, kam patří jednotlivé kousky.

Čtvrtý proces je motorika. Vaše ruce musí rychle a přesně pohybovat kousky na správná místa.

Rychlost těchto procesů ovlivňují různé části mozku. Pro pozornost a rozhodování je důležitý přední mozek. Pro vizuální zpracování je klíčový zadní mozek. Pro motoriku je zase důležitý mozeček.

Rychlý mozek má člověk, který pravidelně cvičí svůj mozek. To může zahrnovat čtení, hry, učení se novým dovednostem a řešení problémů.

Je důležité si uvědomit, že rychlost mozku není vše. Důležité jsou také vytrvalost, kreativita a schopnost řešit problémy. Tyto dovednosti nám pomáhají v životě mnohem více než rychlost myšlení.

Tak co? Dokázali jste to. Pokud jste tápali, správné řešení si můžete ověřit zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁM TENTO KVÍZ NESEDL, CÍTÍTE SE SILNÍ NAPŘÍKLAD V MATEMATICKÝCH DOVEDNOSTECH A CHCETE SI PROOCVIČTI MYSL DALŠÍM ÚKOLEM, ZKUSTE TŘEBA ROVNICE, KDE BUDETE DOPOČÍTÁVAT HODNOTY PRO JEDNOTLIVÉ KUSY OBLEČENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -