Sobota, 25 května, 2024

IQ test pro chytré hlavy: Vyndej vločku z lopaty. Do minuty to zvládnou jen 2 % lidí

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás náročný úkol. Zdánlivě se tváří jednoduše, ale vůbec jednoduchý není. Nebo je?

- Reklama -

Na obrázku vidíte sněhovou vločku, která „leží“ na lopatě ze sirek. Vaším úkolem je přesunout dvě sirky tak, abyste dostali vločku z lopaty. Úkol má pouze jedno řešení a najdete ho na konci článku.

Prostorová inteligence a logické myšlení často pracují ruku v ruce, zejména při řešení úkolů, které nás vyzývají k přemýšlení mimo běžné konvence.

Prostorová inteligence je část naší mysli, která nám umožňuje manipulovat objekty v třírozměrném prostoru. Musíme si představit, jak sirky přemístit a jak by vypadaly ve různých konfiguracích, aniž bychom s nimi fyzicky pohybovali. Prostorová orientace je důležitá pro profese jako jsou architekti, inženýři nebo umělci, kteří potřebují vizualizovat složité struktury nebo koncepty dříve, než je převedou do fyzické reality.

Logické myšlení nám umožňuje analyzovat a řešit problémy pomocí dedukce a racionality. Je to schopnost vidět věci tak, jak opravdu jsou, a pak učinit rozhodnutí na základě pozorování. Logická forma myšlení je nezbytná pro vědce, matematiky a programátory, kteří potřebují krok za krokem řešit složité problémy a algoritmy.

Při řešení našeho úkolu je důležité kombinovat obě tyto formy inteligence. Musíme být schopni vizualizovat, jak se sirkami pohnout (prostorová inteligence) a zároveň logicky analyzovat, které tahy nás přiblíží k řešení (logické myšlení).

Abychom zlepšili naše schopnosti v těchto oblastech, můžeme pravidelně cvičit naše mozkové buňky prostřednictvím řady úkolů. Třeba šachy nebo puzzle mohou být skvělým způsobem, jak trénovat jak prostorovou inteligenci, tak logické myšlení.

Rychlost procesů v mozku může být ovlivněna řadou faktorů, včetně genetiky, životního stylu a stresu. Dobrá strava, pravidelné cvičení a dostatečný odpočinek mohou pomoci zlepšit rychlost a efektivitu našich mozkových funkcí, zatímco chronický stres nebo nedostatek spánku mohou tyto procesy zpomalit.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ TEST BAVIL A CHCETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM DVOU TOTOŽNÝCH OKEN VE STŘEDOVĚKÉM HRADĚ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -